Joie Litetrax Air, Mytrax, Mytrax Flex Sinagnature, P&M Street, Royal... Jaký pohodlný sportovní kočárek vybrat?

Zodpovězené
30. zář 2020

Ahoj Eli,

Tak už zase potřebuju poradit. 😀

Kočárek Mutsy Nio dáváme na reklamaci a pak zvažuju prodej. Mimo vad, kvůli kterým reklamujeme, mi vadí hodně krátká stříška, krátká opěrka na nohy - dceři už teď čouhají ven, a taky teda to, že je kočárek hodně otevřený a po stranách na dceru fouká.

Vzhledem k tomu, že už je to náš asi 3. kočárek a zatím jsem nebyla nikdy úplně spokojená, už nechci, nebo spíš přítel nechce, do dalšího příliš investovat 😀.

V úzkém výběru teď mám Joie Litetrax Air s nafukovacími koly, Joie Mytrax, Mytrax Flex Signature nebo PM Street+ nebo Royal (Royal vede).

Chtěla bych konečně kočárek, který projede mírny terén, kočičí hlavy, děravý chodník, občas polňačku apod. Dále aby šel dát do úplného lehu, aby byl stabilní, aby se nestávalo to co u Nia, že měla dcera hlavu níž než nohy, protože zádová opěrka byla nestabilní, dále aby šel kočárek dát do co největšího sedu, aby se dcera mohla přitahovat za madlo, aby bylo pohodlné polstrování pro dcery pohodlí při spaní, aby byla dostatečně dlouhá stříška a opěrka nohou, pokud možno, aby byl kočárek vyšší. Kola ideálně nafukovací, nejlépe i trochu odpružený.

Jaký myslíš, že by toto splňoval? 🙂

Jo a ještě jsem četla, že u Joie často řachtají kolečka. Mohla bys mi nějak popsat, jak se toto dá opravit? V jiných dotazech si holkám radila nějakou podložku do kola.

Děkuju moc 🙂.

Ahoj!

Co se týče Joie kočárků, tedy konkrétně jejich neotočných sporťáků, jakým je
Litetrax 4 Air,

Joie Litetrax 4 Air

tak i Mytrax

Joie Mytrax

či Mytrax Signature Flex

Joie Mytrax Flex

= trpí tím, jak mají připojené přední kola. Je tam jakoby vůle a následné chrastění na nerovnostech či při rychlé chůzi. U nás to maminky řeší vložením těsnicích gumiček do spojů kol, což problém v podstatě minimalizuje. Koupit si to můžeš v nějakém železářství či potřebách pro dům jako např. Hornbach apod... Joie ale, alespoň za mne, nejsou tak úplně z těch nejprostornějších, i když malé rozhodně nejsou. Opěrka nohou je tam spíše kratší, a zádíčka průměrné. S tímto vším třeba počítat, a být ok, a mimo toho pak získáš jeden velmi fajn kočárek. Z váhového hlediska by byl lepší Litetrax, ale Mytrax je o něco lepší, odpružený plus má polohovací rukojeť, což je určitě výhoda. Takže je to o prioritách.

Petite&Mars Street+ je určitě vhodnou, odolnou i prostornou volbou. Není ale odpružený, a proto, pokud plánuješ terén či více nerovností, vezmi ho i s Air nafukovacími koly (i když pak bude těžší).

Petite&Mars Street+

Royal jako poměrně novější model je pěkný i dokonce odpružený, ale městštější pro typ kol - plus maminky si stěžovali na krátké ramenní popruhy.

Petite&Mars Royal

Já osobně bych se spíše podívala na tříkolku, popravdě, jakou by byl Britax B-Motion 3 Plus - ale bojím se, že tam Ti nebude vyhovovat šikmější sed. Mimo to má i terénnejší vlastnosti, i velké množství prostoru... A ten sed se popravdě dá vyřešit zapnutím pásku za zády, který ho bude držet vzpřímeněji.

Britax B-Motion 3 Plus

A pak ještě zmíním TFK Dot 2 a Gesslein S4, které mi přijdou na to, co potřebuješ, vhodné spíše (z těch kompaktnějších).

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.