Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
Zodpovězené

Joolz Day 2 - nebo jaký jiný sportovní kočár, stějně manipulovatelný, terénnější - kolem 20tis.?

Dětský bazárekKočárkyKočárky BugabooKočárky StokkeSportovní kočárkyMiminko
9. lis 2019

Dobrý den,

v lednu jsem si koupila kočárek Joolz Day 2 a nyní řeším reklamaci kočárku. Byla bych hrozně vděčná za radu, zda existuje na trhu vzhledově podobný kočárek, který se tak pěkně veze jako JD2, ale je vhodný i do trošky terénu, myslím tím - např. polní cesta. A cenově okolo 20tisíc.

Byla jsem s tímto kočárkem spokojená ve všech ohledech (využila jsem zatím jen korbičku), ale když jsme jeli po polní cestě, dost s miminkem drncal. Při najetí na šišku byl dost silný náraz, ale nezkoušela jsem terénní kolečka. Ty bych musela dokoupit. Takže zvažuji, jestli opět ten stejný a dokoupit terénní kolečka - pokud to pomůže, nebo raději jiný. Terénní kolečka jsem proto zatím nezkoušela. Dcera má teď 7 měsíců a ještě se vešla do korbičky, ale brzy asi bude muset do sporťáčku.

Mockrát děkuji za radu.
Pěkný den.
AK

Ahoj!

Pokud si velmi spokojená s tvým Joolz Day 2 - až tak, že si moc neumíš představit něco jiného, ​​určitě bych jako první zvážila spíše ty terénní kola. Protože je to dost o manipulaci, manévrovatelnosti, těžišti (i v terénu) - ne jen o kolech, a pokud ty vlastnosti jsou pro tebe u Day2 skvělými, kola to v podstatě vyřeší, jestli budou větší, než díry a hrboly. Ono totiž, něco 'v podstatě' takového, ale terénnější moc není - do terénu bude pak kočárek jiný. Buď, ideálně, tříkolka, nebo jiný typ kol - velké - plus i jiná konstrukce, sedák... Tak abys nečekala to samý jen terénnejší - bude to buď změna, nebo totéž s jinými koly (což máš takovou možnost). A tedy počítat třeba i s tím, že polní cestu a fakt špatné terény nikdy nebudou celkem hladkými na projezd (především pro nejmenšího) - třeba zaaretovat kola a trochu počítat i s otřesy, neboť velkou díru nevytlmí kompletně ani velká kola. Podobným modelem by samozřejmě byl Joolz Geo 2, ale není to zas takový rozdíl, tak já bych do něj spíše nešla.

Abych se posunula, kdyby si přece raději ne ty terénní kola, ale spíše by si něco vlastnostmi blízkého (rozumím jako kvalitní, luxusní sporťák, ideálně asi i korýtkové sedadlo) - já bych se podívala na Emmaljunga NXT90 nebo NXT60. Robustní, kvalitní a odolné kočárky se super terénními schopnostmi. Dalšími ke zvážení by byly Stokke Trailz nebo i Bugaboo Buffalo - Buff bohužel kvůli tomu, že se již nové nevyrábí, asi jen bazarový model (je to jeden z nejlépe hodnocených kočárků ve své kategorii, ale i celkově).