Ke kterému sportovnímu kočárku lze dokoupit hlubokou korbu?

Zodpovězené
4. lis 2022

Ahoj,

chci koupit sportovní kočárek, který zvládne i horší terén. Může mít také nafukovací kola. Bojím se však, že pokud přejedeme po nějaké skále, tak zda se nepíchnou.

Chci, aby se potom dala dokoupit hluboká korba. Rozhoduji se mezi Joie Mytrax, Joie Versatrax nebo některý Britax.

Co mi můžeš poradit?

Děkuji

Ahoj,

pokud se bojíš nafukovacích kol a chceš mít jistotu, tak se zaměřme na kočárky s plněnými koly, tzv bezúdržbovými. Mají stejné vlastnosti jako nafukovací kola, akorát s nimi riziko defektu nehrozí.

Myslím, že jsi myslela model Joie Mytrax Flex. Ten má však velmi krátkou zádovou opěrku. Její výška je 40 cm. Dítě z takového kočárku velmi brzy vyroste.

Oproti Mytraxu je Joie Versatrax prostornější. Výška jeho zádové opěrky je 50 cm, což je podstatně víc. Ale zase má slabší, tedy tvrdší odpružení.

Z Britax-u doporučuji Britax Strider S, který má gumové bezúdržbové nenafukovací pneumatiky plněné pěnou as duálním odpružením . To mu umožňuje pohodlný přejezd i v nerovném terénu. Zajímavá je také nosnost jeho nákupního košíku 11,1 kg. Váha konstrukce s nasazením sportovním sedadlem je 14,2 kg.

Případně si prohlédněte i jiné značky kočárků: Cavoe Axo Comfort, Cybex Balios M, Zopa Quest, Maxi-Cosi Leona² nebo Maxi-Cosi Lila XP.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka