Kočárek Britax. Je nějaký rozdíl mezi B-Motion 4 Plus a B-Agile?

Zodpovězené
23. lis 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda a jaký je rozdíl mezi kočárky Britax B-Motion 4 Plus a Britax B-Agile.
Všimla jsem si, že ne všude se Britax B-Motion 4 Plus ještě prodává.

Potřebuji kočárek do 4 let, B-Motion se mi zdá velmi odolný, hodně prostorný, vídám v něm starší děti, byla jsem pro něj rozhodnutá, jen mě na trhu zmátla tato druhá varianta, která se mi tak prostorná nezdá.

Případně jsem se rozmýšlela ještě nad kočárkem Cybex Beezy, ale nevím, zda je taktéž dost prostorný pro větší dítě (v zimě i s fusakem) a zda má dostatečný koš pod kočárkem. U některých kočárků jsou košíky s minimální nosností, ale já potřebuji vozit věci 🙂.

Moc děkuji.

Ahoj,

pokud chceš kočárek využívat i pro větší / 4leté dítě, hledala bych kočárky s co největšími rozměry a nosností nad 20 kg.

Jedním z nich je právě Tebou zmíněný Britax B-Motion 4 Plus.

Nejvíc by Tě měla zajímat délka ložné plochy, aby se i větší dítě pohodlně vyspalo. Tu má dlouhou 100 cm. Délka samotného opěradla je 50 cm a opěrka nohou má 26 cm. Nosnost kočárku je až do 28 kg, z toho zatížení sedadla je 22 kg. Oproti ostatním modelům má kloubovou rukojeť, takže si kočárek přizpůsobíš své výšce. Kola jsou odpružená a z tvrdé gumy, s pěnovou výplní, takže terén nebude žádný problém. Jediný problém je jeho vyšší váha - 11,5 kg, takže jízda s větším - těžším dítětem nebude tak lehká. Nicméně když zvolíš naopak lehčí kočárek, tak to bude na úkor rozměrů. Nákupní košík má nosnost až 4 kg, je dostatečně prostorný a i jeho zatížení je super.

Britax B-Motion 4 Plus

Kočárek Britax B Agile 4 plus má nosnost jen 15 kg, tudíž bych ho z výběru úplně vyřadila.

Britax B-Agile 4 Plus

Ale jsou tu ještě varianty Britax B-Agile M a Britax B-Agile R, které mají podobné parametry, jsou o něco málo lehčí, ale jak jsem již psala, je to na úkor rozměrů:

Ložnou plochu mají 86,50 cm, délku samotného opěradla 45 cm a opěrka nohou má 19 cm. Nosnost jak kočárku, tak nákupního košíku, je stejná jako u Britax B-Motion 4 Plus.

Britax B-Agile R

Zásadní rozdíly mezi R a M jsou v hmotnosti - M má nižší hmotnost, a to 10 kg, ale také menší kola. Model R má hmotnost 10,5 kg, navíc má rukojeť i madlo v kožence. Ostatní modely mají rukojeť pěnovou. Kočárky to nejsou vůbec špatné, ale k Tvým požadavkům vyhovuje podle mi lépe Britax B-Motion 4 Plus.

Britax B-Agile M

Co se týče modelu Cybex Beezy, ten bych též pro větší dítě nedoporučila, sice je také do 22 kg hmotnosti dítěte, ale je výrazně užší. Za mě to jsou spíš takové cestovní golfky a na rychlé přesuny, než jako plnohodnotný kočárek.

Cybex Beezy

Dalším favoritem by mohl být i oblíbený Valco Baby Snap 4 Sport, který má bezkonkurenční nízkou hmotnost - a to jen 7,6 kg. Rozměry ložné plochy pak má 89 cm, z toho délku opěradla 47,5 cm. Kola jsou nafukovací, ale chybí mu odpružení, takže je v terénu trochu tvrdší.

Valco Baby Snap 4 Sport

A poslední variantou by mohl být Joie Mytrax Flex, který má délku ložné plochy 94 cm, z toho délku opěradla 46 cm. Váha je tedy nejtěžší - a to 12, 4 kg. Ale na rozdíl od Valca, je celoodpružený.

Joie Mytrax Flex

Jako nejlepším řešením se mi zdá volba modelu Britax B-Motion 4 plus, z uvedených kočárků má největší rozměry a je tak nejvhodnější. Na pomyslné druhé místo stavím pak Joie Mytrax Flex, který má téměř shodné parametry a krásný design. Třetí místo pak obsazuje Valco Baby Snap 4 Sport.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie