Kočárek do těžšího terénu (Thule Glide vs. Chariot). Poradíte prosím s výběrem?

Zodpovězené
9. dub 2021

Dobrý den,

prosím o radu ohledně výběru kočárku, který v pohodě zvládne i těžší terén:

  • polní/lesní cesty (zpevněné i nezpevněné)
  • turistické cesty (sem tam nějaký kámen, kořeny...)

Nevím, zda by stačil kočárek typu Thule Glide (nebo Urban Glide) a nebo už bude nutné spíše typ Chariot. Vozit kočár za kolem či lyžema neplánujeme, z tohoto ohledu mi přijde Chariot zbytečný. Nevím ale, jak těžký terén zvládne model Glide. Kočár samozřejmě nebude jezdit pouze v náročném terénu, ale rádi bychom měli takový, který ho zvládne.

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti a přeji pěkný den.

JJD.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Pokud skutečně neplánujete vozit kočárek za kolem nebo lyžema, tak si také myslím, že model Chariot je zbytečný. Zaměřila bych se spíše na modely Glide, potažmo Urban Glide.

Oba dva kočárky při jízdě horším terénem jako když najdete - jedná se o skutečně odolné kočárky krásně uzpůsobené pro jakýkoliv terén si dokážete představit. Co si budeme namlouvat - značka Thule je zárukou kvality se vším všudy.

Jako jeden ze zásadních rozdílů zmíním, že model Glide má všechna tři kola napevno a zadní jsou větší - mají velikost 18" (přední 16"), kdežto u modelu Urban Glide jsou všechna tři kola o velikosti 16" a co je zásadní - přední kolo je otočné s možností aretace. Co se týká jízdních vlastností - oba dva kočárky jsou opravdu perfektními společníky do terénu. Oba dva disponují kvalitním odpružením a jsou velmi snadno ovladatelné. Musím říct, že jsem byla vždy velkým zastáncem volně uložených koleček s možností aretace, kterou jsem stejně nikdy nepoužívala a všechny modely jsem využívala "navolno", protože mi připadala jízda mnohem příjemnější a kočárek ovladatelnější. Ovšem u značky Thule jsem svůj názor poopravila, protože model Glide je i se svým napevno uloženým kolem opravdu úžasně ovladatelný kousek.

Další rozdíl je v koši - u modelu Glide je přítomný klasický otevřený košík, kdežto u modelu Urban Glide je košík se zapínáním na zip, což je třeba pro mě opravdu velké plus na výletech, protože při zdolávání horšího terénu (třeba do strmějšího kopce nebo při běh na nezpevněné cestě) je to uzavření perfektní a máte jistotu, že Vám nic nevypadne a nic se po cestě neztratí.

Model Glide je kočárek hodící se hlavně a především do terénu, je vytvořen pro opravdu náročné maminky a tatínky. 🙂 Abych ale řekla pravdu, tak já osobně bych si zvolila model Urban Glide. Je to taková moje srdeční záležitost. ❤ Líbí se mi i designově více a přijde mi takový všestrannější, nejen jako pracant do terénu.

Kdybyste se chtěla ještě na cokoliv doptat, neváhejte napsat. 🙂 Přeji Vám hodně štěstí s výběrem.

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz