Kočárek dvojkombinace - do terénu, hor i města. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
20. dub 2021

Dobrý den,

ačkoli je ještě brzy, vzhledem k vleklé diskuzi z minulého těhotenství mapuji terén raději už. Na první jsem měla kočárek typu Adamex Barletta. Designově šílený, cenově příjemný, do terénu super tank, který se nebojíte odřít vzhledem k nákladům. Ale na druhé bych si raději dopřála něco hezčího. Jenže potřebuji i funkčnost - bydlíme na horách, u lesa, nicméně jezdíme pochopitelně i do města, na nákup atd. Ve sněhu taky jedeme, ne v hlubokém, ale na silnici v zimě prostě je. Mám zatím rámcově tuto představu a ocením zkušenost či radu:

  • cena hraje roli
  • koupit jetý Thule Urban Glide (ale moc je nevidím) nebo Bugaboo Fox (zvládne terén?)
  • koupit nový Thule či Bugaboo, a pak dobře prodat, ale obávám se, že mu nedám prostě tu péči, dostane tu záhul
  • koupit nový X-lander X-Move - ale funguje opravdu?

Ocením i tipy na něco úplně jiného. Muže omývají už při těch 20 tis., tak by bylo lepší něco cenově níže...a tedy dvojkombinace.

Děkuji 🙏🙏🙏

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Je samozřejmě velmi důležité si při výběru ujasnit priority, protože často se například od ceny odvíjí vše ostatní. Začala bych asi tím X-Landerem - ano, dám opravdu ruku do ohně za jeho funkčnost a spolehlivost. Dlouho jsem se nesetkala s tak výborným kočárkem, až mě to samotnou překvapilo. Je to opravdový pracant - projedete s ním náročný terén, ani nebudete vědět jak. Doporučila jsem ho už opravdu velkému množství maminek, které měly stejné požadavky jako Vy a také žily na horách/pod horama. Každou jsem při koupi prosila o zpětnou vazbu a mám v tomhle stoprocentní úspěšnost, že maminky byly nadšené a opravdu spokojené. 😉 A myslím, že budete i překvapená, jak pevnou a funkční konstrukci kočárek má, že i v horších podmínkách a při drsnějším zacházení vydrží dost.

Co se týká Thule nebo Bugaboo. Bugaboo podle mě není kočárek na hory. Terén s ním projedete, řekla bych, že je v tomhle až překvapivě šikovný, ale myslím, že byste ho po pár letech užívání už dobře neprodala, že pokud byste mu dala zabrat, tak by to na něm bylo znát - jak vizuálně, tak co se týká jízdních vlastností. Ponechala bych tento kočárek maminkám spíše do města a na občasné výlety. 😊 Thule je jiná liga - s ním projedete všechno, je to dříč, ale já osobně bych si třeba tříkolku asi nevybrala, jsem zastánce čtyřkolek. Ale samozřejmě to není nic proti ničemu, jízdní vlastnosti vždycky měl a bude mít perfektní, ale samozřejmě ta cena je jinde.

Pokud Vám můžu opravdu ze zkušenosti poradit - nebojte se jít do toho X-Landeru, budete opravdu příjemně překvapená a spokojená. 😇

Kdybyste se potřebovala ještě na něco zeptat, napište. 😊

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz