Kočárek dvojkombinace - velká korba, polohování pod hlavou, úplný leh u sporťáku atd. Jaký by byl pro nás ten vhodný?

Zodpovězené
4. únor 2022

Dobrý den,

poprosila bych Vás o nějaké tipy na kočárek - dvojkombinaci pro nás.
Byli jsme se na kočárky i podívat, nejvíce nám sedl nový ABC Design Salsa 4 Air, ale byla bych ráda, pokud byste doporučila i nějakou alternativu.

Pokusím se shrnout naše představy:
Čekáme červnové miminko, proto bych ráda vybrala kočárek s co největší hlubokou korbou - aspoň 80 cm vevnitř. Líbilo by se mi polohování pod hlavou v hluboké korbě. U sporťáku možnost úplného lehu, popř i více poloh než jen 2. Velká, asi nafukovací kola kvůli procházkám v terénu a adekvátně pevný podvozek a odpružení. Manžel je hodně vysoký, lepší by byla vyšší rukojeť a brzda buď na jednom zadním kole, nebo aspoň dobře umístěná tyč mezi zadními koly, aby se do ní nekopal.

ABC se nám líbil, nesplňuje ale vše a bohužel je skoro bez ostatní výbavy.

Moc děkuji za rady!

Lucka R.

Ahoj Lucko,

mně se zdá ABC Design Salsa 4 Air jako nejlepší volba. Splňuje vše, mimo polohování v korbě pod hlavou - což mají většinou polské kočárky, kterým zase chybí to, co má právě Salsa. U nového modelu 2022 prošla navíc korba vylepšením, a to panoramatickým okénkem, které oceníš v létě, pro lepší proudění vzduchu, případně může miminko pozorovat okolí při "pasení koníčků". Sportovní sedák má možnost úplného lehu i polohování nohou, navíc s ložnou plochou 97 cm, je dostatečně prostorný, stejně jako hluboká korba.

ABC Design Salsa 4 Air

Prostorné korby s polohováním a dobré odpružení mívají mimochodem i kočárky s pevnými čtyřmi koly (např. Inglesina s podvozkem Ergo Bike), ale zase nevím, jestli jsou podle Tvého vkusu.

Napadá mě i Bugaboo Fox 3, který má středovou tyč umístěnou výše a nevadí tak v chůzi ani vysokým rodičům. Kola má bezúdržbová, takže se nemusíš bát, že bys je někde píchla, ale za to je jeho jízda o trochu tvrdší (nafukovací kola mají přirozené odpružení), nicméně Fox je celkem dobře odpružený, takže i lehčí terén zvládne. Super je u něj vychytávka v podobě režimu dvou kol, kdy si kočárek nastavíš pro jízdu jen na dvou kolech a můžeš tak pohodlně projet větším terénem. Najdeš u něj též prostornou korbu s větráním a nastavitelnou rukojeť.

Bugaboo Fox 3

Pokud bys chtěla ušetřit, můžeš si stále zakoupit jeho předchůdce Bugaboo Fox 2, který je stále dostupný v obchodech za velmi dobrou cenu.

Bugaboo Fox 2

Pokud budeš jezdit na procházky spíše v terénu, za zmínku stojí i TFK Mono, který má prostornou a polohovatelnou korbu Mono Combi, kterou jednoduše předěláš na sporťák, který je tím pádem obousměrný. Kočárek je tedy už těžší - 15,5 kg, ale rozměrově patří k těm největším na trhu a co se týče jízdních vlastností, je to takový tank, co projede vše - můžeš si u něj vybrat buď, jestli chceš bezúdržbová gumová kola nebo klasická nafukovací. Rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm.

TFK Mono

Já osobně bych šla do ABC Design Salsa 4 Air, vzhledem k tomu, co vše nabízí, je jeho cena velmi přijatelná a za ušetřené peníze si výbavu můžeš do koupit podle svého vkusu. Pokud budeš na procházky vyrážet do terénu, tak mi jako nejlepší volba přijde TFK Mono.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie