Kočárek na sport, běh a túry. Jaký vybrat?

Zodpovězené
6. bře 2019

Ahojky,

jdu s dotazem, jaký kočár vybrat na sport, ideálně běh a příležitostně túry? Měl by mít hlubokou korbu a i sportovní. Případně, na co si dát při výběru pozor?

Díky 😉

Ahoj,

právě při kočárcích s většími nároky na překonávání terénu a nerovností je třeba co nejvíce dát pozor na kvalitu. Netřeba šetřit, pokud chodit do terénu nebo sportovat plánuješ často. Důležité je totiž pohodlí jízdy, dobrá ovladatelnost, odolná kola, všechny spoje a zejména stabilita. Pro manipulaci je nejčastěji doporučovaným právě typ tříkolového sportovního kočárku, které jsou na sport jednoduše opravdu nej. Při terénním používání zaaretuje přední kolo a je to stále jednodušší, než se zaaretovanými předními dvěma. Tyto kočárky jsou především se sedadlem neotočné, k množství se však pro menší děti dá připojit i hluboká korbička nebo autosedačka.

Mými tipy na kvalitní kočárky v této kategorii jsou:

Baby Jogger Summit X3 či City Elite, Mountain Buggy Terrain V3, Thule Urban Glide 2 nebo TFK Joggster Trail (či jiný z kočárků TFK).

Baby Jogger Summit X3

Baby Jogger City Elite

Mountain Buggy Terrain V3

Thule Urban Glide 2

TFK Joggster Trail

Zajímavou hybridní volbou je i Casualplay LOOP Running, který můžeš předělat na městský čtyřkolový, all-terrain čtyřkolový, ale také běžecký tříkolový kočárek výměnou spodních dokoupitelných náprav. Určitě stojí za zvážení, pokud potřebuješ kočárek všestranný.

Casualplay LOOPi Running

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.