Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kočárek pro novorozeně na léto u moře. Jaký byste doporučila?

Zodpovězené
26. říj 2021

Dobrý den,

budu velice vděčná za doporučení vhodného kočárku. Čekám první mimi, a pokud bude vše v pořádku, budu s ním trávit celé léto a podzim u moře, převážně sama. Ráda bych tedy pořídila kočár, který bude prodyšný, s dostatečnou stříškou proti sluníčku, zároveň musí být lehký a snadno skládatelný. Budu jej vynášet po schodech do mezipatra, případně nechávat v kufru auta combi.

Vajíčko do auta rozhodně s možností snadného připojení k podvozku kvůli cestám na nákup. Kolečka kočárku by rozhodně měla zvládat kameny, makadamové cesty atd. Nebráním se vícekombinaci, pokud ovšem bude opravdu kvalitní a zejména snadno ovladatelná. Při procházkách budu muset občas zvládat sama i schody. 🙂 Měřím 165 cm a s kočárem neplánuju sportovat 🙂.

Děkuji

Ahoj,

doporučila bych Ti kočárek Bugaboo Fox. Všechny Tvé požadavky, a že jich není málo, splňuje do puntíku! 🙂 Nový model Bugaboo Fox 3 má větrání v korbě, prodyšnější matraci a nechybí ani extra dlouhá stříška, zkrátka je pro léto u moře jako dělaný! Stříška je navíc dostupná i v prodyšné variantě, která má větrací okénka z jemné síťoviny, vysunovací moskytiéru a nechybí ani UPF 50+. Po jízdě v písečných plážích a schodech oceníš funkci 2 kol, kdy se podvozek jednoduše složí koly k sobě a veze se tak jen na dvou kolech.

Bugaboo Fox 2

Bugaboo Fox 2 je druhou geerací všestranného, oblíbeného Bugaboo Fox, vycházející pro rok 2020. Inovovaný Fox je vybavený novou prodlužovací stříškou s až dvěmi XL větracími náhledovými okýnky. Mimo to, změnou prošla i kolečka, která jsou teď lépe a lehčeji manévrovatelná. Mechanismus skládání se posunutím tlačítek a mírnou změnou tvarů úchytů, stal jednodušším a ergonomičtějším pro rodiče. Praktické je i jednoduše odnímatelné či odklopitelné dětské madlo.

I druhá generace v sobě kombinuje to nejlepší, co značka nabízí. Kromě super nízké váhy blízké Cameleon-u, perfektní ovladatelnosti a zvládnutí i trochu horšího terénu (nahrazující starší Buffalo), jako i centrálního odpružení inspirovaným modelem Runner, je navíc i vcelku kompaktní. Podobně jako Donkey přitom unese i velkou zátěž - a to nejen v sedadle (22 kg), ale i v nákupním košíku (10 kg). Manipulace s Foxem je přitom díky množství praktických detailů a vychytávek (zjednodušená výměna textílií nástavby, šikovná brzda s barevným indikátorem aktivována i deaktivována stisknutím, odstávající bezpečnostní popruhy zjednodušující vkládání dítěte do sedadla – navíc nastavitelné jednoduchým posouváním bez nutnosti jejich vyvlékání) absolutně bezproblémová.

Textílie hluboké i sportovní časti se upevňují na stejný rám, který se jednoduše nacvakne na konstrukci. Vyrobené jsou z recyklovaných PET láhví, takže šetří životní prostředí. Ergonomicky tvarované korýtkové sedadlo můžeš nakloněním polohovat až do lehu. Vhodné je od približne 6 měsíců - menší miminka umístíš do prostorné hluboké korbičky, zakoupitelné obvykle v dvojkombinačním setě. Volitelnou autosedačkou s adaptéry lze kočárek doplnit o cestovní systém a další možnost využitelnou již od narození - v nabídce je i nová Bugaboo Turtle by Nuna připojitelná i bez potřeby jakýchkoliv adaptérů. Na integrované body jednoduše připojíš i další volitelné příslušenství, například originální přídavné stupátko se sedátkem pro sourozence, či přídavnou tašku Mammoth Bag s nosností až 12 kg. Fox si můžeš zakoupit v hotovém setu, nebo ho plně personalizovat vyskládáním barvy konstrukce, textílií a stříšky z různých barevných kolekcí- které samozřejmě můžeš časem obměňovat, ladit a střídat.

S terénem si poradí velmi dobře díky odpružení všech kol a novým tlumičem nárazů ukrytý v konstrukci. Skládání je velmi jednoduché, navíc se kočárek dá složit v jednom kuse a stojí zpříma.

Váha je 9,9 kg, takže patří mezi ty nejlehčí kočárky, nosnost je pak až 22 kg. Co se týče jízdy, tak je opravdu lehká a kočárek celkově dobře manipulovatelný.

Sporťák má prostorné korýtkové sezení a je obousměrný. Za zmínku stojí i integrované úchyty na přichycení příslušenství, jakým je například držák na pití, telefon. Dále proměna designu - od stříšky, přes rukojeť až po krytky kol! Pomocí adaptérů lze jednoduše napojit autosedačky značek Maxi Cosi, Cybex, Nuna, BeSafe a Kiddy.

Troufám si napsat, že s tímto kočárkem rozhodně nešlápneš vedle, splňuje vše na 100 % a jen těžko mě napadá jiný kočárek, který by se mu vyrovnal ve Tvých požadavcích. Pokud Tě nelimituje rozpočet, sáhla bych po novějším modelu, který má právě větrací korbu a lepší matraci, jinak jsou kočárky téměř stejné.

Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie