Kočárek pro novorozeně na léto u moře. Jaký byste doporučila?

Zodpovězené
26. říj 2021

Dobrý den,

budu velice vděčná za doporučení vhodného kočárku. Čekám první mimi, a pokud bude vše v pořádku, budu s ním trávit celé léto a podzim u moře, převážně sama. Ráda bych tedy pořídila kočár, který bude prodyšný, s dostatečnou stříškou proti sluníčku, zároveň musí být lehký a snadno skládatelný. Budu jej vynášet po schodech do mezipatra, případně nechávat v kufru auta combi.

Vajíčko do auta rozhodně s možností snadného připojení k podvozku kvůli cestám na nákup. Kolečka kočárku by rozhodně měla zvládat kameny, makadamové cesty atd. Nebráním se vícekombinaci, pokud ovšem bude opravdu kvalitní a zejména snadno ovladatelná. Při procházkách budu muset občas zvládat sama i schody. 🙂 Měřím 165 cm a s kočárem neplánuju sportovat 🙂.

Děkuji

Ahoj,

doporučila bych Ti kočárek Bugaboo Fox. Všechny Tvé požadavky, a že jich není málo, splňuje do puntíku! 🙂 Nový model Bugaboo Fox 3 má větrání v korbě, prodyšnější matraci a nechybí ani extra dlouhá stříška, zkrátka je pro léto u moře jako dělaný! Stříška je navíc dostupná i v prodyšné variantě, která má větrací okénka z jemné síťoviny, vysunovací moskytiéru a nechybí ani UPF 50+. Po jízdě v písečných plážích a schodech oceníš funkci 2 kol, kdy se podvozek jednoduše složí koly k sobě a veze se tak jen na dvou kolech.

Bugaboo Fox 2

S terénem si poradí velmi dobře díky odpružení všech kol a novým tlumičem nárazů ukrytý v konstrukci. Skládání je velmi jednoduché, navíc se kočárek dá složit v jednom kuse a stojí zpříma.

Váha je 9,9 kg, takže patří mezi ty nejlehčí kočárky, nosnost je pak až 22 kg. Co se týče jízdy, tak je opravdu lehká a kočárek celkově dobře manipulovatelný.

Sporťák má prostorné korýtkové sezení a je obousměrný. Za zmínku stojí i integrované úchyty na přichycení příslušenství, jakým je například držák na pití, telefon. Dále proměna designu - od stříšky, přes rukojeť až po krytky kol! Pomocí adaptérů lze jednoduše napojit autosedačky značek Maxi Cosi, Cybex, Nuna, BeSafe a Kiddy.

Troufám si napsat, že s tímto kočárkem rozhodně nešlápneš vedle, splňuje vše na 100 % a jen těžko mě napadá jiný kočárek, který by se mu vyrovnal ve Tvých požadavcích. Pokud Tě nelimituje rozpočet, sáhla bych po novějším modelu, který má právě větrací korbu a lepší matraci, jinak jsou kočárky téměř stejné.

Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie