Kočárek pro sourozence. EW Duo, BGB Donkey nebo jiný?

Zodpovězené
6. bře 2021

Dobrý den.

prosím, mohla bych požádat o radu s výběrem kočárku?

Děti od sebe budou 18 měsíců. A já přemýšlím jaký vybrat. 🙂

Nemáme úplně velké auto, takže by bylo fajn, kdyby byl alespoň trochu skladný.
Raději bych, aby byly vedle sebe, ne za sebou. Líbí se mi celkem EW duo, nebo BGB Donkey - protože máme ještě jednu, pro kterou by bylo fajn stupátko.

Je nějaký, který byste doporučila Vy?

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru. 🙂

Mám dva syny od sebe o 2 a čtvrt roku - a starší nikdy nebyl příliš velký chodec, takže jsem tuto problematiku také řešila. 😉

Když jsem začínala s výběrem, tak jsem zkoušela kočárky ABC DESIGN ZOOM a BABY JOGGER CITY SELECT. ABC se mi líbil designově, ale jízda v něm byla šílená - měl naprosto špatně uložené těžiště, takže se mi ovládal skutečně špatně. Na kočárku BABY JOGGER se mi líbilo, že ze sourozeneckého uděláte snadno jednokočár. Akorát tedy jsem se tak nějak utvrdila v tom, že to sezení za sebou není prostě úplně ideální, že ty kočárky jsou sice hezké, ale díky tomu těžišti jsem se začala porozhlížet - tak jako Vy - po sezení vedle sebe. 😇 Já jsem totiž tehdy řešila, že jsem se chtěla vlézt do klasických 80 cm širokých dveří a měla jsem mylnou představu, že s dvojkočárkem se sezením vedle sebe se tam nevlezu - chyba. Drtivá většina těchto kočárku už se vyrábí tak, aby se vlezly. Na šířku mívají zpravidla okolo 76 cm, takže je to sice tak tak, ale vlezete se.

Tím se dostávám k Vámi zvoleným dvěma favoritům, kteří se tehdy stali i mými favority. Nejprve jsem zkoušela kočárek EASYWALKER DUO PLUS - perfektní kočárek, lehký, překvapivě skladný, velká kola, která zvládla město i terén (bez problému). Akorát designově se mi nelíbil úplně stoprocentně, takže jsem zkusila Vašeho druhého favorita - BUGABOO DONKEY2. A za mě je to prostě TOP kočárek. Nevím, jaký máte rozpočet, protože se jedná o dražší kousek, ale tady v tomto případě cena opravdu odpovídá kvalitě. Má velká kola, se kterými projedete kompletně všechny nerovnosti a ani o tom nebudete vědět. Je prostorný, takže se v něm svezou děti i v pozdějším věku. Dostanete k němu koupit na míru i stupátko, které mám taky odzkoušené a dětem se na něm jede pohodlně, nemusí se nikde krčit. Jako nespornou výhodu vidím v tom, že se dá z dvojverze upravit na jednoverzi, čímž se dostávám k jeho skladnosti - díky tomu, že před složením do auta si zmenšíte konstrukci, tak je ještě skladnější než EASYWALKER, převezete ho i v menším kufru. Jediné negativum shledávám v košíku, který je takový plochý, že tam nedáte zase tolik věcí a má tendence vypadávat, když ho přeplníte. ALE - když z něj uděláte jednokočár, tak se tam dá uložit ta přepravní taška nebo kabelka nebo cokoliv a tím nahradíte vše.

Ještě bych Vám doporučila se kouknout na kočárky TFK DUO AIR a na kočárek DORJAN TWIN QUICK - taky povedené kousky na trhu. 🌷

Doufám, že jsem Vám byla se svými poznatky aspoň trochu nápomocná. Kdybyste měla ještě nějaké dotazy, neváhejte se na mě obrátit. 😉

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz