Kombinace 2v1 do 15 000 Kč. Jaký kočárek byste doporučila?

Zodpovězené
17. led 2022

Dobrý den,

už jsem tak trochu zoufalá ve výběru kočárku.

Chtěla bych 2v1 s nafukovacími kolečky. Kočárek, který v klidu zvládne cyklostezky nebo nějakou polňačku, u kterého se nemusím bát, že bych ho po pár měsících musela reklamovat 😕, + který bude mít v setu i tašku, moskitiéru, pláštěnku.
Samozřejmě nic předřaženého. Moje představa je cca 15 000,-

Je vůbec možné v této cenové kategorii najít kvalitní kočár? 🙏

Děkuji

Ahoj,

kombinací kočárku 2v1 se většinou rozumí, že se jedná o potah hluboké korby a sportovního sedáku (korýtkového typu), které mají jeden společný rám, na který se navlékají. Společná je i stříška. Přeměna z hluboké korby na sporťák je jednoduchá a navíc ušetříš místo při uskladnění. Jedním z nich je například Bugaboo Buffalo, který se sice už neprodává, ale dá se sehnat na bazarech za super peníze. Bugaboo má kvalitní kočárky, takže bych se koupi z druhé ruky nebála. Kola nemá tedy nafukovací, ale ani s gumovými není terén žádný problém. Za ušetřené peníze můžeš pak pořídit přebalovací tašku a případně i jiné příslušenství, a že jich Bugaboo má! 🙂

Bugaboo Buffalo

Ale zpátky k pojmu 2v1 - předpokládám, že myslíš dvojkombinaci, tedy kočárek složený z hluboké korby a samostatného sportovní sezení 🙂. Pokud zůstaneme u bazaru, máš na výběr z poměrně velkého počtu, i cenově dražších kočárků, anebo se naopak držet průměru a ušetřit tak. Pokud plánuješ jezdit v terénu často či si zvolíš svižnější tempo procházek, případně vytáhneš inline, jako nejlepší volba se mi jeví kočárky s třemi koly, tedy trojkolky. Mají velká kola, ruční brzdu a kvalitní odpružení.

Co se týče příslušenství, pláštěnka je součástí většinou každého kočárku, s moskytiérou a taškou je to už horší. Nicméně univerzální moskytiéra nestojí moc (tuším, že do 150 Kč) a přebalovacích tašek/batohů je na trhu ohromné množství, takže nebude problém sehnat takovou, která bude designově pasovat k Tvému vybranému kočárku. Největší příslušenství v setu mají levnější polské kočárky, najdeš u nich kromě tašky, i nánožník na sporťák, ale všeobecně by se o nich dalo říct, že to jsou nejčastěji reklamované kočárky. Většina polských kočárků má sporťák zbytečně těžký a neskladný, tak je na zvážení, zda by Ti i on vyhovoval a časem si nekupovala lehčí, stejně jako spoustu jiných maminek. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru kočárku soustředit spíše na něj.

Každopádně je všechny nehážu do jednoho pytle, například polská značka X-Lander, je moc povedená! 🙂

Rovnou se na nějaký model podíváme. X-Lander X-Run je oblíbená, terénní trojkolka. I přes váhu 11,6 kg a předního neotočného kola, je lehce ovladatelný. Kola má velká nafukovací, se zadním odpružením. Jeho největším mínusem je, že se sporťák nedá sklopit do úplného lehu, je to spíš takový pololeh. Hluboká korba je takovým standardem, co se týče rozměrů.

X-Lander X-Run

Představím rovnou i variantu na 4 kolech, a to X-Lander X-Move. Je trochu těžší, ale ovládá se dobře a není to žádný tank, ačkoliv tak působí.

X-Lander X-Move

Pokud Tě trojkolky oslovily, mrkla bych určitě i po Thule Urban Glide 2, který je bohužel už trochu dražší za dvojkombinaci, ale na bazaru se objevují každou chvilku. Případně je možnost pořídit nový jen sporťák a hlubokou korbu z bazaru 🙂. Kola má nafukovací, přední s možností aretace, úplný leh. Nevýhodou je chybějící madlo a polohování nožiček, které musíš dokoupit zvlášť.

Thule Urban Glide 2

Další variantou by mohl být i Baby Jogger City Elite 2, momentálně se dá sehnat v akci kolem 17 tis. za novou dvojkombinaci, nebo zvolit bazarový model. Kola má bezúdržbová, gumová, plněná pěnou - přední je otočné a celkově nepůsobí tak sportovním dojmem, jako předešlý X-Lander, což je výhoda, pokud potřebuješ kočárek i do města. Dá se též sklopit do lehu a zároveň je prostornější než TUG 2.

Baby Jogger City Elite 2

Nafukovačky a dobré odpružení má i velice oblíbený ABC Design Salsa 4 Air.
Má elegantní, moderní vzhled. Kočárek je velice skladný a snadno ovladatelný. Díky nafukovacím a odpruženým kolům, které byť se můžou zdát menší, projede dobře terén i městské chodníky. Váhu má tedy vyšší, ale měla jsem čest ho vyzkoušet a opravdu jede skoro sám. Jeho vyšší váhu podle mě zaregistruješ až při skládání.

ABC Design Salsa 4 Air

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie