Kombinovaný kočárek do terénu. Jaký vybrat?

Zodpovězené
30. dub 2020

Dobrý den,

chtěla bych poradit, který kočárek vybrat do terénu. Mám už jasnou představu a předvýběr, ale nevím jaký z nich vybrat. Terénem myslím vyšlapané polní cestičky, louku a tak. Většinou jde o takové ty úzké hrbolaté cesty pro jednoho (s drny, kamínky, dírami). Ale neplánuji jezdit úplně v lese přes kořeny nebo s kočárkem sportovat.

Důležité parametry, které hledám: dobrá velká kola (i přední), dobře odpružený a měkký podvozek, velký košík, troj- nebo dvojkombinace a k ní sedačka, dobré skládání (budu jej často skládat do auta (kufr ale máme spíš větší), váha do 15 kg, velká stříška (u korby i sporťáku), která se dá hodně stáhnout a chrání tak před sluncem či větrem, větrání ve stříšce korbičky, okýnko u sportovní verze. Výhodou bude možnost dokoupit další vybavení (stupátko pro sourozence, pláštěnka, síťka, taška) a také se mi líbí možnost polohování v korbičce. Dítě bude červnové, takže do sporťáku budeme muset asi někdy v zimě.

Nevím, zda jsou více terénní tříkolky nebo čtyřkolky - asi možná obojí, ale záleží na daném kočárku? Nebo jsou obecně tříkolky vždy do terénu lepší?

Moje typy jsou:
Noordi Fjordi/Sole (nevím, jaký je v nich rozdíl) - má dobré pružení, obsahuje vše uvedené výše, líbí se mi, ale prý se často reklamuje?
Baby Design Lupo Comfort / Husky (Rozdíl je asi jen v zimní výbavě?) - obsahuje všechno, recenze jsou dobré. Jsou tam nějaké zásadní mínusy? Polský původ mi nevadí.
ABC Design Salsa 4 Air - je asi kvalitní. Ale je opravdu také dostatečně terénní a odpružený? (Viper je už příliš těžký)
Britax Go Big 2 - je určitě skvělý, ale je to ta poslední volba, protože je nejdražší a designově se mi líbí nejméně (trošku styl sekačky na trávu/malý tank)
Espiro Next - zdá se dobrý, ale neznám žádné recenze, vzhledově je hezký, ale má menší košík
Britax B-Motion 3 Plus (u 4 Plus se mi zdají moc malá přední kolečka do terénu) - líbí se mi, je lehký. Ale je dostatečně terénní a odpružený? Je znát, že je to nižší verze než kočárky výše?
Easywalker Sky / Harvey all terain - možná varianta? Sky není moc hezký a u Harvey je korýtková sedačka (nevím jaké jsou nevýhody)
Peg-Pérego Book Cross (s dokoupením korbičky a příslušentví) - už se nedělá? Je to možná varianta?
Zavrhla jsem: BJ Summit X3 i City Elite - už jsou příliš "kolaté" a sportovní.

Budu moc ráda za srovnání výše uvedených kočárků a výhod/nevýhod, proč který vybrat. Případně třeba i něco úplně jiného, co by vyhovovalo.

Moc díky!

Ahoj!

Jdeš na to dobře a jde vidět, že sis už něco vyhledávala, nakoukala, načetla, a výběr omezila. Chválím.

Začnu tím, že se pozastavím na konci - za mě BJ kočárky, ano vypadají sportovně, ale to je právě cíl a přesně na terénu to velmi pomůže (i když vůbec neřešíš sport). Ta delší základna a přední velké kolo jednoduše jízdním vlastnostem extrémně napomáhají, a to tedy i v terénu, jaký zmiňuješ. A tam se dostávám i k otázce tří a čtyřkolových kočárků, ano, obecně jsou tříkolové lepší na nerovnosti. Samozřejmě existují výjimky, a čím levnější a nekvalitnější resp. bez dobrého odpružení nebo kvalitních kol kočárek je, tím bude na terénu horší, a je jedno, jestli je tříkolový. Ale pokud vezmeme dobré nebo OK modely, celkově na tom tříkolka bude vždy lépe. Tebou zmíněný Book Cross od Peg-Pérego je na tom jízdně dobře, jen mi přijde, že kola má trochu menší a odpružení také ne tak citelné, tak možná právě ten bych ale z tříkolek na koupi pro Tvé potřeby spíše vyloučila.

Peg-Pérego Book Cross

Ze zbytku, za mě jsou Noordi nedostatečně kvalitní na takové použití, a tedy za mě ne. Baby Design je v podstatě ok, ale na druhou stranu jsou to levnější modely lépe např. na vesnici než na terén, a přijdou mi velké. Jako, s korbičkou je to dobré, sporťák tak nějak ok... ale uvádíš i o dost lepší modely, takže i tuto volbu bych popravdě spíše neodsouhlasila, zejména ve srovnání s dalšími. Espiro je na tom podobně, je to už kvalitou výše, ale nemotornější, těžší kočárek, a odpružení je tam trochu méně cítit.

ABC Design Salsa 4 Air mi osobně zde přijde jako nej volba, neboť velká kola plus odpružení plus prostornost. Poměr cena výkon je nej, zvláště pokud Ti je Britax Go Big2 drahý. A ano, budeš cítit, že Britax B-Motion 3 je nižší řada a i to odpružení je tam cítit podstatně méně. Pokud si méně náročná a chceš raději kočárek, co využiješ celou dobu, a pro to si ochotna vzdát se některých komfort funkcí, je to ok a poslouží dobře.

ABC Design Salsa 4 Air

Britax Go Big2

Britax B-Motion 3 Plus

Easywalker Sky za mě ne, už je to starý model, který výrobce už ani nevyrábí a je to zvláštní, že v ČR stále v nabídce je - jinde na světě ho už nechtějí.

Easywalker Sky

Nový Easywalker Harvey2 je super, ale menší model, lepší spíše na město plus nějaký ten terén - ale vysloveně na těžký terén ne.

Easywalker Harvey2

Takže za mě to vyhrává asi ta Salsa - z Tvého výběru. Je to větší a odpružený kočárek s prostornými nástavbami a velkými stříškami. Korbu napolohuješ i klínovým polštářkem, takže polohování tam za mě není třeba mít. Ale doporučím i poohlédnout se po tříkolkách, třeba i TFK či jiných lepších značkách - bude to opravdu pohodlná jízda. A navrhnu proto i variabilní Casualplay LOOPi Allroad, kde v případě potřeby můžeš dokoupit i Running tříkolovou nápravu vhodnou i na opravdu těžký terén...

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.