Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kombinovaný kočárek pro prvorodičku do města - lehký, odpružený, s kvalitními koly na náročnější terén

Zodpovězené
9. lis 2020

Dobrý den,

aktuálně hledám nějaký cenově dostupný - moje představa byla, že kočárek musí stát nad 20 000 Kč, aby stál za to, ale byla jsem vyvedena z omylu ostatními kamarádkami, které mají děti.

Zalíbil se mi kočárek Thule dvojkombinace a zalíbil se mi i kočárek Moon Rose Gold, ale vůbec nevím, co si vybrat. Finálně je mi jedno značka, cenu bych si představovala klidně nižší, pokud to nějak neohrozí dítě na bezpečnosti. Hledám kočárek lehký, s dobrým madlem, odpružením, kvalitními koly, aby zvládli i náročnější terén. Pokud by kočárek i hezky vypadal, je velké plus.

Moc děkuji!

Ahoj!

Pokud je terén a lehkost pro Tebe prioritní, tříkolový model je určitě vhodná cesta. Nevýhodou u něj bude neotočné sedadlo, ale pokud si ho ochotna akceptovat, budeš mít kočárek, co Ti pravděpodobně vydrží až do konce kočárkování. Já osobně bych šla do Baby Jogger City Mini GT2, protože je to nejmenší resp. nejlehčí a nejrychleji skladný kočárek i na nerovnosti, jaký znám. A přitom je opravdu nosný, kvalitní a také prostorný. A je podstatně kratší a praktičtější i na denní používání, než např. Tebou zmíněná značka Thule.

Od Moon-u bych asi nedoporučila nic, v tomto případě. Jejich kočárky jsou buď lehké, ale ne na terén, nebo potom opravdu těžké a neskladné, plus s menšími sportovními částmi. Nuova např. je také poměrně málo odpružená a celkově, s těžištěm, se kterým terén zase žádná lahoda nebude. A je opravdu obrovský po složení, alespoň za mě.

Ze čtyřkolek, pokud tedy, bych se dívala budď po Gesslein FX4 (Classic), což je lehký ale schopný nový model, nebo na Emmaljunga NXT60 F. A jestli by na stylu až tak nezáleželo, možná koukni i poměrně multifunkční, jednodušší, ale i cenově dostupnější Casualplay LOOPi Allroad, kde můžeš kromě čtyř kol využít i neotočnou Running nápravu (lze dokoupit). A ještě zmíním měkce odpružený Easywalker Harvey2 All-Terrain - je lehounký, no mohl by být skladnější...


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.