Kombinovaný kočárek pro rodiče myslivce - na vesnici i do terénu. Dorjan, Camarelo?

Zodpovězené
13. únor 2020

Dobrý den,

vybíráme kočárek pro naše první miminko a nevíme si rady. Bydlíme na vesnici, jsme oba myslivci, takže určitě chceme jezdit po lesních terénech.

Asi chceme spíš kombinovaný kočárek s cenou do 16 000 Kč (plus navíc dokoupení vajíčka pak vychází do 2 000 Kč). Nevíme, zda kola nafukovací nebo pěnová, moc neznáme jejich výhody a nevýhody, akorát víme, že by kola měla být větší. Odpružení by asi také bylo lepší větší, citlivější. Jde nám o to, aby byl snadno přístupný a prostorný košík pod kočárem, a aby měl kočárek možnost zafixování předních kol (rozčiluje mě to hrozný kvedlání předních kol 😀 ).

Jinak vlastně nevíme, co chtít dál od kočárku. Hlavně, aby plnil svoji funkci, nebyl moc těžký a snadno složitelný do auta. Ale přijde mi, že to snad nabízí všichni výrobci. Také bychom byli rádi, kdyby vydržel i na druhé dítě.

Kočárek budeme kupovat v kamenném obchodě, jehož internetové stránky s přehledem kočárků podle značek přikládám.

https://www.bejbycentrum.cz/detske-kocarky/dets...

Na první pohled nás zaujal kočárek:
https://www.bejbycentrum.cz/detske-kocarky/dets...
nebo
https://www.bejbycentrum.cz/detske-kocarky/dets...

Děkuji za rady.

Pavlína 🙂

Ahoj!

Pokud vysloveně mluvíš jen o stránce bejbycentrum.cz, výběr bude samozřejmě značně omezen, což nemusí být právě nejhorší - pravdu říci lepší, než být ztracena ve všech existujících modelech. Co se však týče tvého výběru, oba jsou to za mě přirobustné, příliš těžkopádné, ne nejlepší představitelé kategorie praktického kombinovaného kočárku na celé období. Totiž, já osobně bych poradila dívat se zejména na sportovní část, kterou oba tyto kočárky mají spíše slabší.

Pokud bych vybírala u bejbycentra, navrhla bych Espiro Only, pokud by šla i nižší váha a celková praktičnost ...

Espiro Only 2020

Nebo pak Moon Solitaire či Espiro Next, což jsou větší, ale i ve sportovní verzi celkem dobře udělané sportovní i kombinované kočárky s fajn konstrukcí (Solitaire má sportovní část trochu menší).

Moon Solitaire

Espiro Next

A k celkovým tipům, tedy mimo toho dobrého, praktického sporťáku s dostatkem prostoru, jsou určitě to odpružení a větší velikost kol na to, co potřebujete, důležité... praktické skládání a celková kvalita jsou určitě vysoko také. Neboť skládat velikánský kočár do kufru každý den není ani náhodou příjemné...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.