Proč jste si vybraly kočárek, který jste si nakonec vybraly?

michaelahola1
10. srp 2019

Ahoj, jsem prvorodicka a zajímal by mě vás názor na výběr kocarku, který jste si vybrali vy a proč? Libi se dorjan basic comfort 2019, a ještě par starších verzi od dorjanu. Jenže když čtu některé recenze, tak tam píší, ze vrze, sportovní verze není prostorná nebo hluboký kočár nevyhovuje? Koukala jsem ještě na riko basic, ten prý není vůbec dobrý, další tudore, Roman esso, další junama madena 02(to bude nejspíš jen hluboký), další se mi zamlouval camarelo, taky jsem četla špatně recenze a v neposlední radě tutis aero taky nebyly dobre recenze.. tak jsem v koncich, nechci dráhy ale zase ne žádný ksunt za par kacek. Čtyřkolku, s většími koly (10 a 12 velikost-přední zadní) abY byl odpruzeny, a zároveň i vzhledově trochu hezky.. dekuji za rady 🙂

hanulkaha
11. srp 2019

Ahoj, urcite se tu dozvis, at rozhodne nekupujes zadne "polske plastove koraby"... Jenze pos💩 se ti muze uplne stejne kocar za 10 000 nebo 30 000 🤔😁
My zrovna jeden polsky kram mame, Adamex Barletta... Kočárek se mi moc libil jak vzhledove, tak prostorem, perfektne houpe (na prodejne tuzsi, ale casem se pruziny krasne vychodily) a recenze mel taky dobre 👍 jezdime s nim ma vesnici, takze ruznorode povrchy a cesty od chodnoku po rozbagrovanou polnacku a projel vse, pohromade drzi taky 😉
Ted nam vozi druhe ditko a je stale jako novy! Pravda, kdyz treba zmoknu, zacnou vrzat nytovane spoje, ale neni to nic, co by nevyresila trocha vazeliny ve spreji 👍 Takze za nas dobra volba a jednou se ho budu tezce vzdavat 😢😊

michaelahola1
autor
11. srp 2019

Mě by bylo jedno, zda je polsky. Přijde mi to, ze ať je to polsky či jiný jsou všechny stejný. Jenže se mi jedna o značku a celkem i o peníze. Přijde mi zbytecne dávat do nej třeba 30 tisíc jak píšeš, když se najdou trochu levnější. Ale ať to má větší kola. Budeme jezdit po vesnici a na louce takže i těžší terén 🙂. Tak aby vydržel. Tvůj kočárek je krásný. Chci aby mi odvozil pak ještě druhé dítě, proto nechci kupovat od někoho, ale spíše nový za rozumnější cenu.

lobella
11. srp 2019

My mame Roan Emmu, krasne houpe, velka korba, mala se v nem vozi i nyni 9M, prodlouzena striska suoer kdyz foukalo, v lete na slunicko, je tedy tezsi a zabere cely kufr, ale to clovek s temito koraby musi pocitat, fotku mam v albu🙂

jessical
11. srp 2019

@michaelahola1 Zdravím 😊 Shodou okolností také máme Adamex Barletta, akorát v sedocernem provedení 😀 Co se týká korby.. Byli jsme spokojení, jak z praktického hlediska (je velká a prostorná), tak se nám kočárek líbí i vzhledově.. V základní výbavě jsme dostali i přebalovací tašku, nánožník, pláštěnku, moskytiéru a rukavnik.. Ale upřímně co se týká sporťáku? Už nikdy víc.. Synovi byly dva roky, ještě ho občas používáme, ale po zimě ho někam uklidím a už nikdy nevytahnu.. Je neskladny, těžký, museli jsme už měnit všechny původní duše v kolečkách.. Ale hlavně když jedeme někam na týden, zabere celý kufr a to máme combi, takže kufr nemáme v autě zrovna malý a díky tomu máme zbytečně zarvane celé auto. U druhého dítka využiju akorát korbu, to jsem byla spokojena, ale určitě budu kupovat nový sporťák.. Zvažuju britax nebo valco.. A upřímně spousta maminek v mém okolí, co měly dvoj nebo trojkombinaci, na ty sportaky nadávají.. Jak jsou neskladne a těžké a nakonec si sportaky kupovali jiné .. Bohužel si myslím, že je to tak u většiny kombinací (za cenu mezi 10-15 tis) .. Ale netvrdím, že u všech.. Záleží, jak moc ti záleží na váze a na skladnosti 😀 Tak hodně štěstí s výběrem 😇

xenie131
11. srp 2019

my byli celkem spokojeni s inglesinou sofia s ergo bike podvozkem. rozhodovali sme se mezi nim a navingtonem. chteli sme klasiku. super houpaci a do terenu. korbocky u obpu dost velke a prostorne. daji se na to koupit i sportovni verze a sedacky. my meli jen hlubokoi verzi. pak sme zvlast koupili z bazaru aportak.

marlenka34
11. srp 2019

@michaelahola1 když chceš kočárek do terénu, tak ti každý doporučí velký, těžký, odpružený s velkými koly.
Za mě největší blbost. V terénu se s tím utaháš.
Vybírej hlavně odpružení a větší kola, ale aby byl lehký. Sama jsem si zkusila oba, ten terénní jsem měla půjčený a děs, těžký, zatáčet s ním nešlo...
Svůj jsem měla polský Abdor Nemo. Chodili jsme jen do přírody a polní cesty, les, pole, vše zvládl.. a případně jsem ho přenesla ;) jinak malý tam spokojeně spinkal...
Volila bych buď takový, nebo třeba Thule, ale ty jsou cenově jinde....

j.a.n.i
11. srp 2019

@marlenka34 O vaze to neni... Jezdila jsem s dvojakem od Perega, kocar cca 16 kg a k tomu 2 deti plus naklad, takze pres 40 mel s prehledem a jezdilo se znim i v tetenu dobre.

jafija
11. srp 2019

Hodně si chválí i kočárky Noordi. Vizuálně krásné a jízdní vlastnosti prý taky dobře.
První kočár jsem mela polské Tako a byl fakt těžký. Na druhého jsem měla Mutsy Urban Rider z druhé ruky - ale nebylo to na něm vůbec znát. Na třetí mimi se k němu po skoro 11 letech vrátím (prodala jsem ho po 6 letech známé a teď si ho koupím zpět a věk na něm není vůbec znát).

pipi_puncocha
11. srp 2019

Jsem ve stejné situaci - určitě bych nekupovala kočár bez toho, aniž bych si ho osobně vyzkoušela, osahala, zkusila poskládat atd., recenze se najdou negativní na všechno... My jsme vybírali přes 3 měsíce, navštívili x prodejen, myslím, že z nás prodavači museli mít občas tik. Naživo se nám zalíbil úplně jiný kočár než tři co jsme měli vytipované z domova. Po prohlížení jsme si dali dohromady takové hlavní věci přes které u nás nejede vlak - poloha sporťáku do úplného lehu, možnost složit v celku, sedačka po i proti směru, nenafukovací kola, hmotnost a jiné. Nakonec jsme koupili primárně sporťák (v tom stejně budeme jezdit nejdéle) za 15tis., ke kterému je korbička za 5tis., ale samozřejmě by se dalo i bez, jen s vložnou taškou do sporťáku... cenově myslím takový rozumný střed, ráda bych aby nám povozil v budoucnu i další děti.😊

lufinka90
11. srp 2019

@pipi_puncocha já bych to už taky udělala jako vy.Kvalitní sporťák a k němu dokoupit korbu.Měla jsem dvojkombinaci Moon Scala,po 9 měsících jsem měnila právě za skladnější sporťák,ač to je krásnej kočár.Mám teď baby jogger elite a na druhý dokoupíme jen korbu☺

verionka
11. srp 2019

Meli jsme Inglesina Sofia s podvozkem Ergo bike, jak tu někdo už psal, a do terénu je fakt nepřekonatelný. Sice má pevná kola, co tu někdo jiný kritizuje, ale měla jsem možnost jezdit i s kočárkem s koly, která se dala odaretovat a mně se naopak špatně zatacelo s ním, protože i když kola zaaretujes, pořád trochu vůle mají a kočárek nejede úplně rovně, ale musíš ho rukou trochu korigovat vpravo vlevo, takže třeba v jedné ruce telefon a v druhé kočárek je narocnejsi, to s Inglesinou není problém, stejně jako opravdu jakýkoliv terén, od hlubokého bahna přes sníh i rozdrncane pole. Jediná kamarádka s kočárkem, která nám v tomhle mohla konkurovat, měla Roan Maritu, ale ten je vahove o dost těžší, takže opravdu hůř manipulovatelny. Sportak jsme původně chtěli jiný, ale když jsme nenašli žádný tak super, jako Ergo bike od Inglesiny, dokoupili jsme sedačku a jezdili s ním dál. Tam už jen pak nevýhoda byla, že ta sedačka je dost krátká, takže prckovi z ní brzy couhaly nohy, ale hluboká korba zvládla vše 😉

sraffie
12. srp 2019

Za sebe mohu doporučit adamex reggio 👍 lehce se ovládá a krásně houpe i korba je velikostně super. Umí chodit po schodech má větrání, stahovací strisku, kvalitní matraci v kočárku atd... Jsem naprosto spokojená i kolečka super

jirovapa
12. srp 2019

@michaelahola1 z vlastní zkušenosti doporučuji se zaměřit na to jak vypadá sporťák a pak řešit hlubokou korbu, protože se sporťákem budete jezdit déle než s hlubokou korbou, časem řešit problém s velikostí složeného kočárku v autě není příjemné. Kočárky se 4 pevnými koly zaberou hodně místa v kufru auta a jsou těžší, takže si spočítejte váhu kočárku + váhu dítěte + nákup apod. Já jsem si,, vydupala,, kočárek s pevnými 4 koly Tako Acoustic a už po 3 měsících jsem ho prodávala, sice všechno projel, ale manipulace v menších prostorech (pekárna, řeznictví apod.) byla peklo a abych sama dávala kočár do kufru auta, no zvládla jsem to, ale byla to pakárna. Chlap chtěl od začátku kočárek s otočnými předními koly, nízkou váhou a praktickým sporťákem. Musela jsem mu dát za pravdu.

michaelahola1
autor
12. srp 2019

Tak já mám dva favority http://www.kocarky-atd.cz/…ack-White-06 a tento https://www.bejbycentrum.cz/…kocarek.html. Koukala jsem ještě na tudore, měl by být česky. Každopádně vím ze chci takovýhle jako TYdle dva nebo tomu dosti podobně 🙂. Máme ve vesnici i normální cesty ale občas se chci vídat i na pole a myslím si ze TYdle dva jsem zmínila by mohli být. Odpružení snad také nějaké ma

jankajaneczka
18. srp 2019

@michaelahola1 já když vezmu že už mám za sebou 3 roky ježdění a porovnávání cen i kočárku od kamarádek tak bych vybrala buď Britax motion plus nebo Valco Snap sport a dokoupila k nim korbu. Cenově nejvýhodnější. Stejně jednou přejděte na tyhle sportaky. Korbičky jsou na chvíli. Pokud chcete terén tak Britax pokud lehoučký do města bez odpružení tak Valco. Polský kočárek jsem měla, používáme do teď na chatě, ale pokud jdete po ceně, běžte touto variantou, ušetříte nejvíc.

iris92
18. srp 2019

My mame Venicci silver a nedam na nej dopustit. Zatim pouzivame jen hlubokou korbu ale jizdni vlastnosti jsou super, krasne projede teren, je dobre odpruzeny. Zrovna tento ma velka kola a vzdy lituju ostatni, kdyz vidim jak s temi pidikolecky zapasi i ve meste na kostkach 😁

jannym
19. srp 2019

@hanulkaha taky mam polsky a jsem s nim spokojena, jezdi skoro sam s nahradnimi dily jsem nemela problem, navic stoji par korun a ja mam kocar zaparkovany dole u vytahu a pripnuty zamkem na kolo do vytahu se nevejde nic ten je max pro dva hodne hubeny lidi a tahat ho s ditetem nekolikrat za den do 4 patra nejde, parkovat tam drahej kocar tak zesilim takhle jsem v klidu

michaelahola1
autor
19. srp 2019

@iris92 na tuto značku jsem koukala také. Našla jsem nějakou značku Tudoro. Nevím jak vypadá ve skutečnosti. Jsem ve 4 mesici tak mám zatím ještě čas koukat na kočárky. Ale jak říkám nechci nijak dráhy. Zatím mám vyhlidlou značku dorjan a tudoro

sobist
19. srp 2019

Chtěla jsem pevný rám, aby kočár aspoň trochu pružil a měl nafukovací kola a taky velikost korby - syn byl skoro pětikilový. Jsem spokojená (na přesný typ Dorjanu koukni do profilu). Je sice těžší, ale spolehlivý. Mam ho z bazaru, stal mě cca 2tis. což je směšná cena a drží a je super, využila jsem hlubokou korbu i sporťák na 100% a vajíčko míň, nebylo třeba. Tu váhu kočáru jsem řešila akorát úplně na začátku s miminkem po špatně se hojicim nastrihu, a asi by byl problém ho vytáhnout do vlaku/autobusu, ale jsem znovu těhotná a obecně někam raději jezdím ve dvou. :D Používám ho ve městě napříč parky a byli jsme s ním i v lese a dobrý.

skarol
19. srp 2019

My jezdili s Dorjanem do 13 měsíců a byli jsme maximálně spokojení. Po čase se krásně odpružil a houpal, to bylo největší plus. Pak jsme přešli na Britax, protože máme dlouhána a už jsme potřebovali něco lehčího a lépe ovladatelnějšího, když začal syn chodit. Až jednou přijde druhé miminko, tak opět na korbičku využijeme Dorjan.

iris92
19. srp 2019

@michaelahola1 Tudore osobne neznam, ale mela ho kamaradka a do terenu pry byl paradni. Pak ale kupovala dalsi do mesta kvuli jeho horsi skladnosti do auta.