(Korýtkový) sportovní kočárek pro nesedící dítě s velkou sedací plochou, i do terénu. Jaký?

Zodpovězené
29. črc 2019

Ahoj,

sháním kočárek pro nesedící 15, skoro 16měsíční dítě. Bylo by fajn, kdyby v něm seděla něco jako ve vajíčku, prakticky pololežela - hlavně, aby nepretěžovala páteř. Kočárek by měl zvladnout i mezipolní, lesní terén, sníh, a měl by mít dostatečně velkou sedačku - předpoklad pro chůzi máme kolem dvou let.

Napadá Tě, který by toto splňoval?

Děkuji

Ahoj!

Pokud v něm má být na způsob "jak ve vajíčku", není nad modely s korýtkovým typem sezení. Je to prostě ergonomičtější, dítě neklouže, a sedí pohodlně. Zejména v případě, že je starší, je to určitě správnější volba.

Pokud k tomu přidáme potřebu prostornějšího sedáku a terénních vlastností, Emmaljunga NXT60 nebo těžší, konstrukčně větší NXT90 je podle mě nejlepší volbou. Málokdy je totiž korýtko prostorné a ještě i terénní, ale tady to je jednoznačné v obou případech.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

Super volbou by byl i starší Baby Jogger City Versa GT nebo novější City Premier - opravdu prostorné kočárky.

Baby Jogger City Versa GT

Baby Jogger City Premier

Kromě toho, pokud bys tedy hledala levnější variantu, by mohl vyhovět Cybex Balios M nebo GB Beli 4. Kola mají dostatečně velká a kvalitní, akorát odpružení je minimální, takže to moc neočekávej.

Cybex Balios M

GB Beli 4

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.