Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Koupit raději nový sportovní kočárek obyčejnější značky, nebo bazarový kvalitnější?

Zodpovězené
21. kvě 2019

Dobrý den,

ráda bych pořídila pro dcerku sportovní kočárek/golfáček, který budem využívat hlavně při cestování autem, na výlety, k babičkám... Zvažuji variantu koupit nový - líbí se mi design od značek 4baby nebo Baby Design, anebo raději koupit bazarový - líbí se mi Valco Snap nebo Britax..? Můžu si dovolit do toho investovat tak cca 4000,-. Nebo si ráda nechám poradit, který jiný je dobrý a vlezla bych se do této cenové relace, klidně i bazarového.

Mám požadavky, ze kterých určitě nechci slevit - spojená rukojet, prodlužovací stříška, polohování až do lehu. A nerada bych, abych při jízdě kopala do nákupního koše.

Díky

Ahoj!

Městské kočárky od 4Baby nejsou úplně špatné, ale já osobně se jim raději spíše vyhýbám. Mně osobně přijde těžiště trochu zvláštní - těžké na zvedání na obrubníky apod., a to zakopávání o koš... no, v závislosti na tvé výšce se to může stát. Kočárky značky Baby Design se mi z tohoto hlediska zamlouvají podstatně více - konkrétně modely, které bych zvažovala, zahrnují zejména Clever či Look (ten je o něco lepší, ale také malinko těžší, a dá se sehnat už od 4400 Kč). Z lehčích bych zvážila i novinku Sway - ale tam také pozor na nižší rukojeť, a to následné kopání (ideálná je to vyzkoušet). Z opravdu malých modelů jiných značek bych se podívala i na EasyGo Minima a Minima Plus s lepšími koly (oba jen něco přes 4000 Kč), případně též Espiro Nano.

Z bazarových by to jednoznačně byl Mutsy Nexo a Nuna Pepp Luxx. Klidně může být i zmíněný Valco Snap, i když není mým osobním favoritem (má více nedotažených věcí). Britax je, za mě, příliš nízký a tvrdý, pokud tedy mluvíme o B-Agile - ten spíše ne. To už raději Joie Litetrax a jeho vyšší variace.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.