Která dvojkombinace kočárku je dost velká a otočná v obou směrech?

Zodpovězené
23. únor 2022

Ahoj,

čekám druhé děťátko a potřebuji pomoc při výběru kočárku. Nerada bych udělala takovou chybu jako při prvním. Tehdy jsem kočárek prodala do roka a kupovala druhý sportovní kočárek.

Ráda bych koupila kočárek, při kterém naplno využiji i sportovní část. Nechci jít do vysokých cen.

Plusové vlastnosti:

  • kvalitní kola, která projedou i terén,
  • sportovní část otočná v obou směrech,
  • sportovní část lze složit s konstrukcí a bude velká i pro 2-3leté dítě,
  • stříška by mohla být také z těch delších,
  • konstrukce nebude chrastit po necelém roce používání,
  • sezení může být asi i korýtkové.

Který kočárek bude vhodný?

Děkuji

Ahoj,

píšeš, že chceš kvalitní kočárek, ale nechceš jít do vysokých cen, tím pádem bych se určitě zaměřila na bazarovou koupi. Mezi kvalitní kočárky, které mají top stav i po několika dětech, je například značka Bugaboo. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že má opravdu "držáky", co odvozí několik dětí a furt budou v lepším stavu než některé nové kočárky či po jednom dítěti. Od Bugaboo jsem měla 3 kočárky a i když dostávají zabrat, tak jsem nikdy neřešila žádný problém. Jeden mám už přes 5 let, vozí mi třetí dítě a vypadá stále jako nový 🙂.

Začnu s ověřenou klasikou Bugaboo Buffalo. Má 12,5 kg hmotnost, kvalitní gumová kola, která jsou plněná pěnou a tedy bezúdržbová. Sportovní sedák má otočný v obou směrech a je opravdu prostorný - jeho ložná délka je 95,5 cm, takže se tam pohodlně vejde i větší dítě. Bugaboo je známý svými extra dlouhými a barevnými stříškami, které bych povinně dávala na každý kočárek. Jeho konstrukce je kvalitní, opravdu nehrozí žádné nepříjemné zvuky. A kdyby náhodou byl nějaký problém, je možné ho dát do autorizovaného servisu, který je jak v ČR, tak i na SK, což je opravdu velká výhoda. Za mě je to jasný favorit, na bazaru se pohybuje za hodně slušnou cenu. Stačí se podívat na jeho vysoké hodnocení tady u nás, opravdu s ním nešlápneš vedle.

Na bazarech se za fajn ceny pohybuje i jeho novější model Bugaboo Fox. A pokud bys přece jen chtěla nový kočárek, koukni i na Bugaboo Fox 2, který je teď aktuálně v prodejnách za výhodnou, doprodejovou cenou. Oproti Buffalu mají výrazně nižší váhu (necelých 10 kg) a jiný způsob odpružení. Ostatními parametry si jsou hodně podobní, včetně rozměrů korby i sporťáku.

U všech modelů najdeš lehké skládání i s nasazeným sedákem, snadnou manipulaci, teleskopickou rukojeť a super je u nich vychytávka v podobě režimu dvou kol, kdy si kočárek nastavíš pro jízdu jen na dvou kolech a můžeš tak pohodlně projet větším terénem. Za zmínku stojí i nabídka bohatého příslušenství, ke kočárkům můžeš dokoupit různě barevné stříšky, podložky, fusaky, držák na nápoj, jídelní pultík, držák na mobil či stupátko se sedátkem pro staršího sourozence.

Pokud nechceš do kočárku už tolik investovat, sáhla bych určitě po Bugaboo Buffalo. V případě, že bys přece jen chtěla nový model, využila bych výprodeje Bugaboo Fox 2.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie