Která dvojkombinace kočárku je vhodná pro červencové miminko?

Zodpovězené
11. bře 2022

Ahoj,

pro své první červencové dítě hledám kombinovaný kočárek, který bude dobře odvětrávaný v létě a dostatečně velký v zimě i s fusakem.

Dívala jsem se na EasyWalker Harvey, Cybex Talos S, Cybex Balios S a Stokke Trailz. Pohybovat se budu po městě i po mírném terénu.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pro letní miminko bych zvolila nejlépe kočárek, který má odvětrávanou i hlubokou korbu. Tu mají například oblíbené kočárky značek Moon či Abc Design, které jsem zmínila v této otázce.

Stokke Trailz Terrain se už neprodává nový, dostupný je jen na bazarech. Je to takový tank, co projede vše, ale je trochu těžší na manipulaci. Určitě je třeba si ho vyzkoušet, zda Ti bude vyhovovat. Já ho též měla jako favorita při prvním dítěti a bohužel mi do ruky nesedl vůbec. Také je na zvážení, zda Ti jeho vyšší hmotnost nebude časem vadit u sporťáku, brzy bys tak pořizovala nový kočárek.

Easywalker Harvey má též korýtkové sezení jako Trailz, ale ve srovnání s ním je měkce odpružený a lépe se s ním manipuluje, i přes jeho menší kola. Díky výškovým adaptérům a nastavitelné rukojeti si ho můžeš plně přizpůsobit své výšce. Výhodu má i tu, že ho lze přeměnit na sourozenecký kočárek - pro případného sourozence s malým věkovým rozdílem. V obchodech momentálně zakoupíš Easywalker Harvey3, starší modely jsou dostupné opět jen na bazarech.

Mezi Cybex Balios S a Cybex Talos S Lux je dost velký rozdíl, zatímco Balios je vhodný spíše do městského terénu, tak Talos zvládne i těžší terén, ale je o dost těžší, takže záleží, jaký terén bude více převládat a zda Ti nevadí vyšší hmotnost kočárku kvůli skládání.

Pokud hledáš spíše lehčí kočárek kvůli častějšímu skládání a cestování, tak se koukni na tuto otázku z poradny, kde jsem odpovídala na podobný dotaz. Jsou tam tipy na kočárky, které by Tě mohly zaujmout.

Z Tvého výběru bych Ti jednoznačně doporučila Easywalker Harvey3 (nebo jeho starší modely), je to velmi kvalitní a povedený kočárek, se kterým budeš určitě spokojená.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie