Který kočárek má lehčí konstrukci a je vhodný pro letní dítě?

Zodpovězené
9. bře 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku (dvoj nebo trojkombinace) pro dítě, které se narodí v létě.

Mé hlavní požadavky:

  • skladný do malého kufru,
  • lehčí konstrukci, abych ho v pohodě zvládala skládat a nakládat do auta,
  • větší sportovní část, aby mělo dítě prostor a nebylo na těsno,
  • kola do horšího terénu, žádný městský kočárek,
  • nepotřebujeme žádnou novou vychytávku, plánujeme koupi z bazaru.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji Joie Versatrax, který splňuje všechny Tvé požadavky. Najdeš u něj prostornou hlubokou korbu i sportovní sedák, zvýšenou nosnost, ještě celkem nízkou hmotnost (11,7 kg), a zároveň si dobře poradí i s terénem, díky větším odpruženým kolům a tlumičem nárazů. Snadno a lehce se s ním manipuluje, navíc i skládání zvládneš jednou rukou do kompaktních rozměrů. Dále má prostorný nákupní košík s kapsou na drobnosti a samozřejmostí je polohování zad i nohou, až do úplného lehu.

Další mě napadá Easywalker Harvey2 s All-Terrain koly. Je opravdu měkce odpružený, takže má super jízdní vlastnosti i přes jeho menší kola. Oproti Versatrax není tak otevřený, jinak je také velmi lehký na manipulaci. Díky výškovým adaptérům a nastavitelné rukojeti si ho můžeš plně přizpůsobit své výšce. Výhodu má i tu, že ho lze přeměnit i na sourozenecký kočárek - pro případného sourozence s malým věkovým rozdílem.

Podobným typem je i Bugaboo Fox nebo novější model Bugaboo Fox 2, který má též korýtkové sezení, stejně jako Harvey. Jedná se o velmi kvalitní kočárek, který i jako bazarový, je v super stavu. Jak korba, tak i sporťák jsou prostorné a mají společný rám, na který se navlékají. Kola má bezúdržbová s dobrým odpružením, takže projede i terén a celkově patří k těm lehčím (10 kg) a skladnějším.

Ani jedním kočárkem neuděláš chybu.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie