Které sportovní kočárky mají kolmý sed?

Zodpovězené
26. led 2023

Ahoj,

děkuji za odpověď na otázku https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

S Easywalkerem, případně s Cybexem jsem ztotožněná. Jen ještě by mě zajímalo, jestli se najdou alespoň 3 kočárky s těmi podmínkami (úplný leh nemusí být) s kolmým sedem. Teď ho na Cybex Priam máme a myslím, že malé vyhovuje.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

kočárků s kolmým sedem, tedy s možností nastavení zádové opěrky do zcela vzpřímeného 90° sedu, který připomíná sklon opěrky na jídelní židli, je na trhu velmi málo. Pozor však na jeho časté využívání. Měl by se využívat při podávání jídla mimo domov, například v kavárně. Ne však na dlouhé trasy.

Najdeš ho u kočárků značky Joie, ty však nesplňují podmínku lehkosti. Jsou na tom podobně jako Lionelo Annet Tour, Kinderkraft Nea nebo Casualplay Space. Ty však nesplňují i ​​jiná Tvá zadaná kritéria.

Cybex Eezy S-Twist+² a Cybex Mios 3 mají zase průměrově menší kola, takže jsem je neuváděla. A Nuna Triv Next nelze koupit na našem trhu, protože je vyráběn pro západní trh.

Případně zvaž ještě o něco dražší sportovní kočárek Bugaboo Bee 6. Nezmínila jsem ho, protože nesplňuje Tvůj cenový požadavek. Já osobně mám starší model Bugaboo Bee 5, který má 17kg nosnost sportovního sedadla. Bee 6 ji má až 22kg. Sedadlo je otočné s možností úplného 180stupňového lehu a má také funkci kolmého sedu. Navíc místo dětského madla můžeš zakoupit i snack tray neboli tác na jídlo. Můj syn ho na procházkách miluje a dokonce si ho sám natočí jak potřebuje. Skládání a rozkládání je jednoduché a jednoruční. Hliníková konstrukce je pevná a odolná a váží 9,6 kg. Má větší kola z tvrzené gumy a dvojité odpružení všech čtyř kol, takže zvládá městské i vesnické nerovnosti terénu. Po složení má rozměry podobné cestovnímu kufru auta.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka