Který kočárek je ultralehký na vynášení po schodech?

Zodpovězené
15. čer 2022

Ahoj,

hledám co nejlehčí kočárek od narození. Výtahy máme na mezipatře, takže budu muset sama denně vynášet a snášet kočárek po schodech k výtahu (kočárky nemůžeme nechávat na mezipatrách a nemáme kočárkárnu).
Budu po sekci, takže by měl být co nejlehčí, hlavně první týdny.

Po 1. dítěti máme Junama Diamond S Line, který má ovšem 15 kg. Dá se sice rozložit a po částech vynést (podvozek 10 kg + vanička 5 kg + dítě skoro 5 kg + 2 kg taška s věcmi), přesto bylo dost náročné ho po sekci tlačit ve městě po nerovných chodnících.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji zvážit i možnost vložné tašky, ve které vezmeš miminko do patra. Je to bezpečnější, než brát dítě v těžší hluboké korbě. Variantou může být i nosítko či šátek, budeš mít volné ruce pro případný nákup nebo tašku.

Mezi lehké kočárky patří Bugaboo Fox 3 či Bugaboo Lynx. Navíc mají výhodu, že se dají nastavit do režimu dvou kol, díky čemuž sjedeš s kočárkem bez problémů schody. Mám s tím osobní zkušenost a opravdu jsem si to nemohla vynachválit 🙂.

Dále to může být i Easywalker Harvey3 či Britax Strider M.

Lehký je i Valco Baby Snap Ultra Trend a lze k němu zakoupit i nafukovací kola, která jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují.

Doporučuji i cenově dostupný a zároveň jeden z nejlehčích kombinovaných kočárků Baby Design Smooth.

Anebo naopak dražší a designový Cybex Mios 3 či jeho starší bazarové modely.

Dále můžeme jít i cestou lehkého sportovního kočárku s dokoupitelnou hlubokou korbou. Takový je například Cybex Eezy S+², který má jen 7,6 kg. Nevýhodou je ovšem neotočné sezení. Varianta s otočným sezením, ale za to užším, je pak Cybex Eezy S-Twist+². Není tedy moc vhodný pro odrostlejší děti.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie