Který kočárek má kvalitní konstrukci a vydrží i na hrbolatých cestách?

Zodpovězené
23. kvě 2022

Ahoj,

hledáme kombinovaný kočárek pro zářijové miminko, který vydrží ještě i pro dalšího sourozence. Očekáváme od něj, že vydrží hrbolaté cesty, nejen krásný asfalt a nebude chrastit. Takže něco odpruženého s kvalitně provedenou konstrukcí. Také bychom raději šli do plných koleček, která nedostanou defekt.

Něco jiného kromě Moon Rocca Basic.

Jaký kočárek splňuje naše požadavky?

Děkuji

Ahoj,

podobným typem je i Moon Resea S. Má 12 kg hmotnost, gumová kola s citelným odpružením a snadné skládání i ovládání. Od modelu Rocca se liší hlavně nastavitelnou rukojetí a výškovými adaptéry na hluboké korbě.

Dále doporučuji Bugaboo Fox 3 či jeho starší modely. Jedná se sice o dražší kočárek, ale je velmi kvalitní. Nebála bych se proto jít ani do bazarového modelu. Nabídne ještě lehčí hmotnost (10 kg), prostorné nástavby 2v1, které ušetří místo při uskladnění, dále pak extra dlouhou stříšku, gumová kola i velmi dobré jízdní vlastnosti.

Pokud plánujete děti brzy po sobě, tak Tě může zaujmout i Easywalker Harvey3, který lze předělat na sourozenecký kočárek. Dokážeš ho složit jednou rukou do kompaktních rozměrů a pokud jsi vyšší postavy, tak oceníš i možnost výškových adaptérů na obě nástavby.

Z těch lehčích kočárků do může být i Britax Strider M. Prodává se jako samostatný sportovní kočárek, ale můžeš ho pořídit i jako kombinovaný kočárek se sladěnou hlubokou korbou. Jedná se též o lehčí (10 kg) a velmi skladný model s gumovými koly. K tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie