Který kočárek pro dvojčata má brzdu na rukojeti?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

ráda bych se poradila ohledně kompatibility.

Pasují nové vaničky TFK Duo i na starší typ kočárku TFK Duo?

Zvažuji tento kočárek, protože bydlíme na vesnici, na kopci. Líbí se mi, protože má ruční brzdu, která se nám hodí při cestě dolů kopcem. Zrovna se mi nelíbí, že se sportovní část nedá otočit do protisměru, alespoň dokud budou děti menší. Myslím, že kompromis by byl nové korbičky, protože si nemůžu dovolit celý kočárek nový.

U předešlé otázky jsi mi poradila Bugaboo, mně se však nezamlouvá korýtkové sezení. Potom jsem začala přemýšlet nad kočárkem s ruční brzdou.

Existuje i jiný kočárek pro dvojčata, který má brzdu na rukojeti?

Děkuji

Ahoj,

kočárky s ruční brzdou jsou většinou stavěné na nerovnější terén nebo na běh a sport. Jsou to kočárky, které mají většinou neotočná korýtková sedadla a jejich pořizovací cena je vyšší.

Hartan Two Select je kočárek pro dvojčata či věkově rozdílné sourozence, který má otočná korýtková sedadla. Má také ruční brzdu na otočné rodičovské rukojeti. Jeho pořizovací cena je vyšší. Celková váha konstrukce kočárku s nasazenými sportovními sedadly je vyšší – 21,8 kg, proto většinou rodičům radím kočárek Bugaboo Donkey 5. Je to jeden z nejlehčích a nejvariabilnějších modelů na trhu.

Ruční brzdu mají ještě neotočné modely jako jsou Baby Jogger Summit X3 Double, Thule Urban Glide 2 Double a Mountain Buggy Duet V3. Případně bazarové kočárky značek TFK nebo BOB.

Model TFK Duo má možnost využití hluboké korby od narození. Hluboká korba je později snadno přestavitelná na sportovní sezení a můžete ji používat od 0 do 36 měsíců. Navíc může být použita v obou směrech jízdy a později může být prodloužena ve sportovní verzi o další opěrku pro nohy.

Nespleť si ji však s hlubokou korbou modelu TFK Mono2, protože ta není kompatibilní s konstrukcí kočárku Duo.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka