Který kočárek s kolmým sedem zvládne rozbité chodníky a každodenní skládání?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

hledám lehčí sportovní kočárek, nebo golfky pro více než ročního syna.

Denně ho budu v kuse skládat a rozkládat, převážet v autě. Budu jím vozit dítě po různých rozbitých chodnících. Venku budeme za každého počasí.

Požadavky:

  • Chci, aby syn uměl nasedat sám - stupínek.
  • Aby měl kolmý sed (je zvyklý na Peg Pérego Book 500 z trojkombinace, ale ten je na mě už těžký).
  • Ať mě cenově nezruinuje.

V podstatě váhám, jestli jít do golfáče, nebo sporťáku. Stále jsem nerozhodná. Líbí se mi Peg Pérego Pliko Mini nebo Lionelo Anett Tour. O jiných možnostech nevím.

Jaké jsou Tvá doporučení na kočárek?

Děkuji za odpověď

Ahoj,

mně osobně na golfovém kočárku vadilo, že jsem ho nemohla ovládat jednou rukou. Nemá spojenou rukojeť, ale má rukojeť typu golfových holí.

Lionelo Annet Tour je cenově dostupný sportovní kočárek pro nenáročné rodiče. Výšku zádové opěrky má však pouhých 44 cm, tedy větší dítě z něj rychle vyroste. Se svou váhou 10,36 kg nepatří zrovna k těm lehkým a nevýhodu je i větší rozměr po obouručním složení. Dalším mínusem jsou jeho pěnová kola, která se rychle opotřebují na nerovnějším terénu. Plusem je ovšem jeho kolmý sed a nízká cena.

Peg-Pérego Pliko Mini je jednoduchý golfový kočárek. Díky teleskopickému způsobu skládání je ve složeném stavu kompaktnější. Pro jednoduchou funkcionalitu, nízkou váhu a relativní kompaktnost je kočárek vhodný v doplňkové úloze jako kočárek na cestování, nenáročné procházky či do obchodů. V roce 2021 prošel mírným redesignem. Jeho zádová opěrka se dá polohovat až do lehu a využít ji můžeš až do 22kg váhy dítěte.

Prohlédni si image v podobě modelu Bugaboo Bee 6. Je to top kočárek. Já osobně mám starší model Bugaboo Bee 5, který má 17kg nosnost sportovního sedadla. Bee 6 ji má až 22kg. Vyhovuje mi, že sezení je otočné s možností úplného lehu a má funkci kolmého sedu. Navíc místo dětského madla můžeš zakoupit i snack tray neboli pultík na jídlo. Můj syn ho na procházkách miluje a dokonce si ho sám natočí jak potřebuje. Skládání a rozkládání je jednoduché a jednoruční. Hliníková konstrukce je pevná a odolná a váží 9,6 kg. Má větší kola z tvrzené gumy a dvojité odpružení všech čtyř kol, takže zvládá městské či vesnické nerovnosti terénu.

Prohlédni si také kočárky Joie Finiti a Joie Versatrax, které jsou skoro stejné a oba nabízejí kolmý sed.

Versatrax má v základní výbavě nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Nabízí však možnost zakoupení terénnějších nafukovacích kol.

Finiti má také v základní výbavě nenafukovací pneumatiky plněné pěnou, ale je bez možnosti dokoupení terénnějších nafukovacích kol.

Z kategorie cenově dostupných a velmi lehkých cestovních kočárků vybírám Petite&Mars Up. nebo Chicco Goody Plus.

Petite&Mars Up. Má 5,8 kg, dostatečně velkou nosnost (22 kg) a složí se snadno do rozměrů příručního zavazadla. Rozměry sedací plochy a zádové opěrky patří k těm menším, ale jsou dostačující. Najdeš u něj rovné sezení, prodlouženou stříšku s náhledovým okénkem, polohování nohou, rukojeť i madlo potažené koženkou a menší kola s odpružením.

Totéž splňuje i Chicco Goody Plus, který má navíc funkci automatického skládání.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka