Který kočárek se lehce skládá a uveze i více než 15 kg?

Zodpovězené
16. dub 2022

Ahoj,

hledám kočárek (nechci trojkolku), který se snadno skládá, není těžký a nezabere půl kufru. Musí mít nastavitelnou rukojeť, dlouhou stříšku, odpružená kola - nafukovací by byla super, ale nejsou podmínkou. Dále, aby uvezl větší hmotnost 15 kg+.

Přemýšlela jsem nad Britaxem B-Motion 4 Plus, ale prý je velký a těžký.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

Britax B-Motion 4 Plus je sice těžší, ale za to nabízí jedno z nejprostornějších sezení i pro větší dítě, takové kočárky jsou pak méně skladné a těžší.

Pokud bys chtěla lehčí kočárek, tak doporučuji Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Má nastavitelnou rukojeť, extra dlouhou stříšku, super skladnost, prostorné sezení a patří mezi ty lehčí kočárky. Nevýhodou je chybějící odpružení, ale nafukovací kola jeho vlastnosti o dost zlepšují.

Dále doporučuji i Petite&Mars Street+ Air, který má sice odpružení, ale váhově je na tom jako Britax (má skoro 12 kg).

Pokud by Tě zaujal Street+, tak je i ve verzi s gumovými koly a tím pádem je lehčí - Petite&Mars Street+ RWS. Jízdní vlastnosti oproti nafukovacím kolům budou trochu horší, kočárek může více drncat, ale lehčí terén i tak zvládne.

Vyhovovat by mohl i Petite&Mars Royal nebo Baby Design Wave. Oba kočárky si jsou hodně podobné, najdeš u nich též dlouhou prodlužovací stříšku, prostorný sedák s možností úplného lehu, nastavitelnou rukojeť a gumová kola s odpružením. K oběma kočárkům dostaneš navíc bohaté příslušenství.

Nejvíce skladný a lehký je Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, takže doporučím ten, ale dobrou volbou budou i ostatní kočárky.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie