Který lehký a moderní kočárek bude vhodný jak do města, tak i do horšího terénu?

Zodpovězené
10. srp 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem kočárku. Čekáme miminko v únoru, ale raději vybírám co nejdřív. Během týdne bydlíme ve městě v paneláku a víkendy trávíme ve vesnici u pole a lesa. Potřebuji kočárek, který zvládnu jak vynášet po schodech, do tramvaje, bude vhodný pro jízdu po městě, tak na procházky po polních a lesních cestách s horším terénem. Nejraději bych kombinaci, která by nám aspoň rok vydržela.

Rozhodující je pro mě:

  • moderní vzhled kočárku (kovové boční lišty atd),
  • skladnost,
  • váha,
  • zvládnutí městského i vesnického terénu,
  • cena do 30 000 kč,
  • měřím 172 cm.

Mockrát děkuji za veškeré rady.

Ahoj,

skloubit lehkost s průjezdem náročnějšího terénu nelze zcela dohromady. Protože lehkost městských kočárků nelze skloubit s pevností (ta je potřebná) a váhou těžšího terénního kočárku.

Zkus si prohlédnout hybridní model, který mě napadl jako první - Muuvo Trick. Na trhu je krátce, protože je to novinka. Tento kočárek pohodlně zvládá náročný terén a pohodlně projede městem. Není to tank, spíše elegantní krasavec. Navíc je vybaven praktickými vlastnostmi. Patří k lehčím modelům, protože váží pouhých 11,5 kg. Odveze až 22 kilogramové dítě. Má pneumatiky plněné gelem, takže riziko defektu nehrozí. Hluboká korba je dostatečně prostorná a kvalitně odvětraná. A to i díky zabudovaným okénkům (ventilační a panoramatické), které oceníš v létě, kdy už bude Tvé děťátko větší. Po složení má kompaktní rozměry.

Pokud chceš trojkolku, tak se zkus podívat na populární kočárky Thule Urban Glide 2, Baby Jogger Summit X3 nebo TFK Mono.

Podobné, ale skladnější modely jsou Baby Jogger City Elite 2 nebo Bugaboo Fox 3.

A ještě malé info. Sice mají kočárky značky Baby Jogger v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jejich kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jejich překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka