Který lehký cestovní kočárek se vyrovná kočárku Cybex Melio?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám lehký cestovní kočárek. Doma máme Teutonia Cosmo 3. Dítě se mi v něm rádo vozí, jsme spokojeni. Problém je, že je velký a nemotorný do auta. Dokud je synovi dobré vajíčko, tak je to fajn. Na jaře ho chci vyměnit. Syn bude mít v dubnu rok.

Na půdě máme Valco Baby Snap 4 (denim). Měli jsme ho jako dvojkočárek a následně jsme ho koupili jako jednokočárek. Nedařilo se nám ho prodat, proto skončil na půdě.

Chtěla bych něco víc skladnějšího s možností, aby se dítě i na mě dívalo. Ano, dvojkočárek jsme používali od narození, ale tehdy mi to tak nepřišlo a byli dva u sebe. Jako jednokočárek jsme ho používali později, tak jsem tam potřebu vidět dítě neměla. Asi by zůstal na zimu, přece má větší kola než cestovní kočárky.

Byla jsem podívat tyto kočárky:

Existuje něco jako Cybex Melio, ale levnější?

Důležitá je kvalita, ne chrastítko.

Nebo mě můžeš ujistit, že i Maxi-cosi a Hauck jsou kvalitní?

Podmínky:

  • úplný leh,
  • velká stříška při vleže,
  • otočný,
  • větší košík (v rámci kostění zvyknu dělat běžně menší nákupy, vždyť u 3 dětí jinak nelze),
  • rukojeť rodiče polohovatelná - mezi mnou a mužem je velký rozdíl, já mám pouhých 155 cm,
  • lehký, skladný (pokud by se dal dát i na palubu letadla – ale není top podmínka, jen by potěšilo).

Použití: chodníky, zámková dlažba, sem tam pouze země namísto chodníku (když nejsou chodníky na vesnici spojeny).

Děkuji

Ahoj,

v kategorii cestovní kočárek funkci otočnosti moc nenajdeš.

Na Tebou popisované povrchy bych volila kočárky, které mají větší kolečka a hlavně dobře odpružené.

Nedávno jsem na podobnou otázku v poradně odpověděla. Vzpomínám v ní kočárky, které bych doporučila i Tobě. Připínám Ti ji sem pro inspiraci:

Doporučuji Ti prohlédnout si kočárek MoMi Estelle Dakar. Je cenově dostupný a má příjemnou funkcionalitu. S výškou rodičovské rukojeti 105 cm se skvěle hodí i k Tvé výšce. Najdeš u něj větší kola, která jsou navíc dobře odpružená.

Vlastnosti Dakar ve zkratce:

  • lehké a citlivé jednoruční ovládání,
  • vysoce kvalitní nepropustná kola z EVA pěny,
  • odpružení 4 kol,
  • velikost kol: přední 6,5 palce (16,5 cm), zadní 10 palců (25,4 cm),
  • velká zadní kola poskytují vynikající trakci i v náročných podmínkách,
  • kompaktní velikost po složení,
  • nastavitelná opěrka zad,
  • nastavitelná opěrka nohou se snadno čistitelným potahem z ekokůže,
  • široký schod pro samostatný výstup,
  • 5bodové bezpečnostní pásy,
  • odnímatelná čelenka,
  • zvětšená stříška se 2 okny,
  • pohodlná nožní brzda,
  • dvouvrstvá pohodlná rukojeť a čelenka z vrstvy pěny a potahu z ekokůže s možností odepínání,
  • jednoduché skládání a rozkládání,
  • výsuvná rukojeť pro tlačení složeného kočárku,
  • dvojitý zámek proti automatickému složení kočárku,
  • zámek před rozložením kočárku,
  • prostorný košík,
  • reflexní prvky na kapuci,
  • do 22 kg,
  • včetně základního příslušenství: pláštěnka, moskytiéra, nánožník.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka