Který lehký sportovní kočárek jde do úplného lehu, má dlouhou stříšku a nastavitelnou rukojeť?

Zodpovězené
28. kvě 2022

Ahoj,

hledám lehký sportovní kočárek s nosností do 20 – 22 kg, se kterým se bude dobře cestovat.

Požadavky:

  • aby se dal dát do úplného lehu,
  • měl delší stříšku,
  • vhodná by byla síťka při lehu/nebo ve stříšce,
  • nastavitelná výška rukojeti i pro vyšší rodiče.

Nemusí být nijak terénní (máme na to kočárek z dvojkombinace). Přemýšlela jsem o Elodie Details Mondo kvůli stříšce, ale nemá síťku. Potom i Easywalker Jackey, ale má velmi krátkou stříšku a dost lidí si stěžovalo, že dětem stále svítí slunce do tváře. A pak jsem viděla i Valco Baby Snap 4 (zde se úplně nevyznám v těch verzích). Tady se mi líbí síťka, když je v naprostém lehu a extra dlouhá stříška, ale prý rodičovské madlo nemá nastavitelnou výšku.

Který bys mi poradila?

Děkuji

Ahoj,

pokud Tě zaujal Valco, tak je i model s nastavitelnou rukojetí, a to Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Oproti staršímu modelu je o něco prostornější a rukojeť i madlo má potáhlé koženkou.

Většina lehčích kočárků má rukojeť na pevno, ale například Inglesina Maior ji má poměrně vysoko (107 cm), takže je vhodný i pro vyšší rodiče. Stříška není tak dlouhá jako u Valca, ale dá se též prodloužit a má odvětrávané okénko.

To samé nabízí i model X-lander X-jive.

Nejdelší stříšku má určitě Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, zároveň má nastavitelnou rukojeť i nejprostornější sezení, tak se ve výběru přikláním k němu. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie