Který otočný sportovní kočárek je prostorný a má kvalitní stříšku s větráním?

Zodpovězené
9. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek, který splňuje následující parametry:

  • ve směru a také v protisměru,
  • kola, která zvládnou horší terén (již mám v tom hokej, co je lepší),
  • prostorný (aby vydržel do konce "kočárkového" období),
  • velká kvalitní stříška s větráním,
  • jen sportovní část (bez hluboké korby).

Po první dceři mi zůstal Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Jsem s ním spokojená, ale teď chci určitě něco otočného a vhodného i na hrbolatý terén.

Jaký kočárek mi můžeš poradit?

Mohu připojit skejt pro starší dítě ke sportovnímu kočárku?

Pokud ano, jaký konkrétní doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě Tě trošku zasvětím do důležitosti materiálu kol. O tom, jak vybrat kočárek si můžeš přečíst i náš podrobný článek. Případně si prohlédni video.

Materiál kol:

  • Nafukovací: Jsou ideální pro jízdu v terénu nebo po nezpevněných cestách, protože disponují přirozeným odpružením, díky čemuž je ale kočárek i o něco těžší. Jejich nevýhodou je hlavně riziko defektu.
  • Nenafukovací s výplní: Jsou totožné s nafukovacími, ale nejsou plněny vzduchem, ale gelem, pěnou nebo mají tzv. vzduchové komory. Jsou také vhodné do terénu a jejich výhodou je, že jsou bezúdržbové. Nevýhodou je, že nejsou přirozeně odpružené jako ty nafukovací. Kočárky, které mají kola plněná gelem bývají o něco těžší než ta plněná pěnou, ale jinak mezi nimi není žádný rozdíl.
  • Z tvrzené gumy: Mají delší životnost, jsou vhodné do města a na nerovný např. štěrkový nebo lesní terén. Do této kategorie patří také silikonová a pryskyřičná kola.
  • Pěnové: Jsou vyrobeny z EVA pěny a vhodné do města nebo na méně náročné povrchy. Jsou měkké, proto do nich snadno pronikají kamínky a písek, což může během jízdy vydávat nepříjemný zvuk. Kočárky s těmito koly jsou lehčí a výrazně levnější.
  • Umělohmotné nebo plastové: Mají kratší životnost a nepříliš dobré jízdní vlastnosti, proto postupně z nabídky prodejců mizí. Najdeš je například u levnějších golfových kočárků. Postupně se nahrazují silikonovými, pryskyřičnými a tvrzenými gumovými koly. Jejich životnost je totiž o dost vyšší.

Otočné kočárky bývají menší a těžší. Málokdy vydrží mamince až do konce kočárkovacího období.

Velmi oblíbeným je model Zopa Quest, který má větší kola. Ty jsou dobře odpružené. Nosnost sedáku má až 22 kg.

Podobným, ale neotočným modelem je Petite&Mars Street+. Můžeš si jej zakoupit ve verzi s nafukovacími koly, v názvu je zmíněno označení Air.

S o něco tvrdším odpružením je model Baby Design Wave.

A ještě doporučuji podívat o něco dražší modely Cybex Eezy S+² nebo Cybex Balios M.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka