Který pokračovací sporťák je vhodný pro každodenní použití, má atraktivní design a je skladný?

Zodpovězené
28. bře 2022

Ahoj,

obracím se na Tebe s mým dilematem. Věřím, že mě nasměruješ.

Pomalu nám končí období s aktuálním sportovním kočárkem Moon Resea a hledám mu nástupce. Syn má skoro rok a půl, měří cca 85 cm.

Hledám sporťák, který vydrží do konce kočárkovacího období.

Mé požadavky (dle důležitosti):

  • vhodný ke každodennímu používání, syn se ještě rád vozí - kočárek dostane zabrat,
  • pohodlný pro syna,
  • atraktivní design,
  • skladný (Resea byl dost velký, v kufru zabral spoustu místa),
  • složitelný 1 rukou,
  • dlouhá stříška,
  • co nejlehčí,
  • vhodný do letadla.

Na plném lehu mi nezáleží, cenový limit nemám. Je mi jasné, že skladnost a každodenní použití bude něco stát. Nepotřebuji nějaký teréňák, chodíme spíše po asfaltkách.

Líbí se mi Joolz Aer (nevím, jestli je vhodný pro každý den, kratší stříška), Babyzen Yoyo (přišel mi dost malý, sedací část) a Elodie Details Mondo (ten se mi nelíbí až tak designem). Greentom by možná vyhovoval, ale ten design také není můj šálek kávy.

Který z těchto tří je nejvhodnější?

Je ještě i jiný kočárek, který umíš poradit?

Děkuji

Ahoj,

ačkoliv se zdá Joolz Aer jako spíše cestovní kočárek, tak bez problémů zvládne i městský terén díky dobrému odpružení. Sedadlo je poměrně prostorné i pro větší dítě, ale chybí mu polohování nohou a madlo, které je nutné zakoupit zvlášť.

Jeho největší konkurent je Easywalker Jackey, který má polohování nohou i madlo v ceně. Prostorově je na tom ještě lépe a při častém skládání oceníš funkci, kdy se automaticky doskládá sám.

Nebo to může být ještě kompaktnější varianta, a to Easywalker Miley.

Podobným typem je i Abc Design Ping Two.

Dále koukni i na designovku Leclerc Influencer (do naší kočárkopedie ho přidáme co nejdříve), zda Tě nezaujme. Stejně jako Jackey má vychytávku ve formě automatického skládání.

Elodie Details Mondo je za mě fajn, ale pokud se Ti nelíbí vzhledem, tak to nebude ten pravý! 🙂

Pokud netrváš na rozměrech příručního zavazadla, tak doporučuji i Inglesina Maior, který má největší kola, super jízdní vlastnosti a stále je celkem lehký a skladný.

Pokud Ti nevadí vyšší cena, neúplný leh a dokoupení příslušenství, tak bych šla do Joolz Aer. Větší pohodlí ale bude mít syn každopádně v Easywalker Jackey, takže ho doporučuji více.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie