Který sporťák do lehčího terénu je nejskladnější?

Zodpovězené
12. říj 2022

Hezký den,

potřebovala bych poradit s výběrem sportovního kočárku pro dítě 9m+. Máme pět dětí a sedmimístného Sharana, do kufru se nám nevejde skoro nic. Doposud jsem při cestě autem jen nosila v šátku. Teď s přechodem z hluboké korby bych ráda občas i vozila.

Moje požadavky:

  • je mi jedno, jestli bude sedačka jednosměrná nebo obousměrná,
  • bylo by fajn mít kolečka, která zvládnou i lehčí terén,
  • taky by bylo fajn, kdyby nestál 10 000 Kč a víc,
  • nejdůležitější je rozměr složeného kočárku - musí se složit na co nejmenší "balíček", resp. může být dlouhý, ale co nejužší, protože v kufru máme asi 40 cm místa.

Existuje takový kočárek?

Děkuji

Ahoj,

rozměry po složení cca 40 cm spíše najdeš u kočárků typu cestovní nebo golfový. Nejsem si však jistá, jestli Ti takový typ kočárku udělá přes blížící se zimu službu.

Většinou mají malá kolečka a ta nezvládají přejezd sněhem moc dobře. Uvedu Ti to na příkladu. Cestovní kočárek Bugaboo Ant splňuje Tvůj požadavek šířky, protože má 38 cm. Dá se dát i do úplného lehu. Ale nevím, jestli si s ním umíš představit procházku venku v zimním počasí a s dítětem ve fusaku.

A totéž platí i o golfkách. Jsou určeny pro starší sedící děti do teplejšího počasí. Tady je seznam těch oblíbených a kvalitních. Možná Ti některé padnou do oka. Určitě Ti ale doporučuji nevkládat do nich dítě bez měkké vložky, podložky a kvalitního fusaku.

Mezi oblíbené a kvalitní golfky patří například Maclaren Techno XT a Maclaren Quest.

Dále to může být velmi oblíbený model Easywalker Buggy. Ten patří k nejprostornějším.

Jako další golfky doporučím Mamas&Papas Tour 3, Zopa Micra nebo Elodie Details Stockholm Stroller 3.0.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka