Který sporťák z dvojkombinace je skladný, kvalitní a lze ho složit dohromady s konstrukcí?

Zodpovězené
2. kvě 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit při výběru kočárku. Miminko bude červencové. S mužem jsme spíše nižší a kočárkovat budu většinou po vesnici, ale určitě počítám i s tím, že ho budu skládat do auta. Také bych chtěla zůstat u sportovní nástavby z dané dvojkombinace, než kupovat zvlášť jiný sporťák. Cenově bych se chtěla vejít do cca 20 000 Kč.

U hlubokých korbiček se mi líbí design například Roan Bass Next, Roan Coss, Bebetto Flavio, Espiro Husky XL, Britax Smile III a Baby Active Musse.

Který z nich je nejlepší?

Je lepší koupit levnější a po čase koupit kvalitnější sporťák?

Děkuji

Ahoj,

z Tvého výběru bude nejlepší volbou určitě Espiro Husky XL (dříve Baby Design Husky XL) a Britax Smile III. Oba mají sporťáky s vyšší nosností a patří k těm skladnějším i prostornějším, ostatní modely jsou určené jen do 15 kg.

Hodně maminek to řeší koupí levnějšího kombinovaného (polského) kočárku, u kterého využijí hlavně hlubokou korbu a poté kočárek prodávají (většinou přijdou na to, že jim sporťák nevyhovuje, protože je těžký, neskladný a má malé rozměry pro dítě). Největší problém je v tom, že tyto kočárky jsou většinou špatně prodejné a "pod cenou", pokud nemáš štěstí.

Řešením pak může být pořízením samotného hluboké kočárku a později dokoupit sporťák takový, který Ti bude maximálně vyhovovat. Nevýhodou ovšem je, že výběr samostatných hlubokých kočárků je bohužel trochu omezený, nabízí je jen pár značek. Více jsem je rozepsala v této otázce z poradny.

Další variantou je koupě sportovního kočárku a k němu vzít v setu i hlubokou korbu, což mi přijde jako nejlepší a nejlevnější varianta. Inspirovat se můžeš v této otázce.

Konkrétně to můžou být tyto modely kočárků.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie