Který sportovní kočárek je lehký, obousměrný a jde do úplného lehu?

Zodpovězené
6. dub 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro roční dítě.

Požadavky:

  • lehký,
  • snadno složitelný,
  • s delší opěrkou,
  • aby vydržel do konce kočárkování,
  • ideální s delší stříškou,
  • s většími kolečky,
  • aby zvládl lehký terén - rozbité cesty,
  • obousměrný,
  • cenově dostupný.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

podívej se na tyto kočárky, zda Tě nezaujmou. Mají dostatečně velké rozměry, takže by mohly vydržet déle, ale jsou tedy těžší a méně prostorné než neotočné kočárky. Je možné, že ho časem vyměníš za ještě více lehčí a kompaktnější model, protože starší děti se obvykle raději vozí po směru jízdy.

Prvním je Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří k nejlehčím otočným sporťákům. Dále má extra dlouhou stříšku a snadné skládání. Největší nevýhodou jsou u něj neodpružená kola, ale dají se k němu dokoupit nafukovací, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti. 🙂

Dalším doporučuji Moon Resea Sport, který je po složení velmi kompaktní, má navíc krásný moderní design a je za super cenu.

Dobrou volbou může být i Cybex Balios S Lux či Joie Versatrax, ale z těchto dvou bych se rozhodla spíše pro Cybex. Má lehčí hmotnost, větší rozměry jak ložné plochy, tak i zádové opěrky a je více skladný. Oproti Versatrax má i super dlouhou stříšku a nepůsobí tak otevřeně.

A nebo mě napadá i Zopa Quest.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie