Který sportovní kočárek je vhodný do náročnějšího terénu a splní všechny mé požadavky?

Zodpovězené
2. dub 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro 7měsíční miminko.

Momentálně mám Concord Neo trojkombinaci. Zatím jsme teprve v hluboké korbě, ale brzy se tam nevejdeme. Mám ho však z druhé ruky a přední kolečka jsou plastová a malá. Trochu i vrže a hrká. Bydlíme na vesnici, nejsou zde moc ideální cesty. Můžeme s ním chodit jen po asfaltu, ale ráda bych s maličkým chodila i trochu dál, například do lesa, kde je nerovný terén.

Kde koupím nová přední kola?

Ovšem chci pomalu už koupit i nový sportovní kočárek. Mé požadavky:

  • stabilní,
  • vhodný do náročnějšího terénu,
  • zároveň pohodlný, prostorný,
  • měl větší nafukovací kola (případně jiné vhodné do terénu),
  • dal se sklopit do úplného lehu,
  • aby se směr sezení dal libovolně nastavit ve směru nebo proti směru jízdy,
  • měl velký úložný koš,
  • měl ideálně do 12 kg,
  • aby byl vhodný pro děti od narození do 22 kg (časem bych dokoupila korbičku pro druhé miminko),
  • cena do 12 500 Kč.

Zamlouvá se mi i Britax Strider M, ale nemá nafukovací kola.

Prosím Tě o 3 tipy, abych měla z čeho vybírat.

Děkuji

Ahoj,

co se týče kol, tak zkus kontaktovat oficiálního distributora či servis, neměl by být problém je objednat.

Najít kočárek do náročnějšího terénu, aby byl otočný a zároveň i lehký, je trochu oříšek 🙂, ale doporučuji tyto modely.

Jako první doporučuji Tebou zmíněný Britax Strider M, který by mohl být skutečně dobrou volbou. I když nemá nafukovací kola, tak má kvalitní gumová, která jsou zároveň bezúdržbová a jsou vhodná též do terénu. K tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. Dále má 10 kg hmotnost, obousměrnou sedačku s polohováním nohou a možností úplného lehu, nastavitelnou rukojeť a dostatečně velkou nosnost. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg.

Pokud by sis trochu připlatila, tak doporučuji i jeho terénnější variantu Britax Smile III. Je tedy o něco těžší (13 kg), ale má větší nafukovací kola a super odpružení, takže s terénem si poradí ještě lépe.

Dále to může být Cybex Talos S Lux, který má též kvalitní bezúdržbová gumová kola, ale patří také k těm těžším (14,2 kg).

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie