Který sportovní kočárek je vhodný pro 9 měsíční dítě a je otočný, odpružený i do terénu?

Zodpovězené
8. dub 2022

Ahoj,

prošla jsem asi celou poradnu a zjišťuji, že zřejmě ještě nevyrobili kočárek dle mých požadavků.

Hledám sportovní kočárek a mé požadavky jsou:

  • otočný,
  • odpružený,
  • i do terénu (malá v něm denně spí, aby ji nevytřáslo),
  • ne korytkové sezení,
  • možnost úplného lehu,
  • polohovací opěrka nohou,
  • stříška xxl, střešní okénko (ideální magnet, nemusí být),
  • ne tank - výletujeme i mimo domov,
  • potřebujeme ho nakládat do auta + mít prostor i na zavazadla,
  • nemusí však být ultra skladný,
  • cena není rozhodující.

S kočárkem nebudeme běhat a ani bruslit. Procházky po městě (kostky, kočičí hlavy), ale také lesní cesta, hrubozrný asfalt. Malá má 9 měsíců a ráda bych něco až do konce kočárkovacího období.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Ahoj,

podívej se na tuto otázku z poradny, kde jsem odpovídala na podobný dotaz. Najdeš tam tipy na kočárky, které bych doporučila i Tobě. 🙂

Konkrétně to jsou modely Britax Strider M, Britax Smile III a Cybex Talos S Lux. Všechny jsou dostatečně prostorné i pro větší dítě, samozřejmostí je úplný leh s polohováním nohou, prodlužovací stříška a dobré odpružení i do těžšího terénu.

Pokud to nebude náročný terén, tak bych doporučila i model Cybex Balios S Lux, který je oproti Talos méně odpružený, ale výrazně lehčí.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie