Který sportovní kočárek má vyšší nosnost, odpružená kola a je super na cestování?

Zodpovězené
14. čer 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek bez cenového limitu.

Musí splňovat podmínky:

  • vyšší nosnost, neboť mám těžké děti,
  • aby kolečka byla alespoň trochu terénní - zvládnou kočky a štěrkovou cestu, pláž, hlínu,
  • kdyby byly odpružené a ne malé,
  • nechci běžecký kočárek, takže ne úplně tereňáky,
  • musí být super na cestování,
  • velká a dlouhá stříška,
  • lehký a menší po složení.

Jedeme na dovolenou letadlem a na místě budeme mít půjčené menší auto. Potřebuji, aby se tam vešel.

Mám Britax B Motion 4 Plus. Ideální by bylo, aby byl lehčí a menší. Dívala jsem se například na Valco Snap nebo Babystyle Oyster Zero.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

Babystyle Oyster Zero či jeho novější model Babystyle Oyster Zero Gravity, je na cestování ideální a i jízdní vlastnosti má celkem dobré. Oceníš u něj i velmi prostorné sezení a extra dlouhou stříšku.

Model Gravity se liší od staršího modelu hlavně automatickým skládáním, větší hmotností i nosností, širším sezením (ložná plocha je o cca 3 cm kratší), novými barevnými potahy, zvětšeným větracím okénkem ve stříšce a inovovaná byla i brzda. Odpružení a materiál kol zůstal stejný.

Doporučila bych i TFK Dot 2, který má výborné jízdní vlastnosti. Díky dobrému odpružení a kvalitním gumovým kolům se vzduchovými komorami, zvládne i horší terén. Zároveň je skladný a lehký (8,5 kg). Rukojeť má pevnou, ale je ve výšce 107 cm, takže je vhodný i pro vyšší rodiče, kterým navíc nepřekáží v chůzi zadní osa kol.

Dále koukni i na Inglesina Maior nebo Cybex Eezy S+².

A dobrou volbou by mohl být i Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade ve verzi Sport, tedy s nafukovacími koly. Nemá sice odpružení, ale nafukovací kola jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují a projede tak i terén. Jedná se též o celkem skladný a lehčí kočárek.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie