Lehký obousměrný sporťák, gumová kola, odpružení, cca do 10 kg. Máte tip?

Zodpovězené
31. bře 2021

Dobrý den,

máte nějaký tip na sporťák, který má ideálně gumová kola a odpružení, cca do 10 kg?

Aby projel mírný terén, jako kostky ve městě, nezpevněná cesta v lesoparku, tenká vrstva sněhu na chodníku… Kočárek do terénu mám, ale je šíleně neskladný, tak potřebuju něco do auta, ale zase ne za cenu vykřesat z dítěte duši. Kdyby měl ještě i otočnou sedačku, tak to bych byla šťastná.

Předem děkuji za cenné tipy.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Jako první mě napadl kočárek Easywalker Harvey 2. Je to velmi lehký kočárek (má necelých 11 kg, což je oproti běžným mnohdy i více než 15kg sporťákům vážně lehký kousek). Má perfektně odpružená všechna čtyři kola, takže s ním projedete v pohodě jakýkoliv terén. Klasicky se prodává v dvojkombinaci, ale dá se sehnat i jako klasický sporťák - a nezruinuje Vás. 😉

Dalším mým tipem je kočárek Cavoe Axo - zrovna dnes jsem na něj psala recenzi, tak Vám tady pošlu kopii a ještě doplním: Pokud jste projížděla některé předchozí zodpovězené dotazy, mohla jste si všimnout, že ho skloňuji často - dala bych za něj totiž ruku do ohně, že Vám bude sedět jako zadek do gatí. 😉 Poradila jsem ho už tolika maminkám a jsem přesvědčená, že by Vám všechny do jedné řekly, že naprosto vyhovuje všem potřebám. Mám často i po několika týdnech nebo měsících pozitivní zpětnou vazbu, a to je prostě bezvadná recenze sama o sobě.
Kočárek Cavoe Axo má sice 11 kg, ale je ve skutečnosti nesmírně lehký, opravdu krásně se ovládá, je kompaktní a skladný (vlezl se mi do kufru mého malého VW Polo), v pohodě s ním projedete ve sněhu, v bahně, v lesoparku, na poli - vše, co píšete. Není to stoprocentní teréňák, ale bez problémů projede sníh, bláto, kameny, nezpevněné cesty, mírnější pole. Je velmi prostorný, takže i větší děti se v něm cítí pohodlně a ne stísněně, polohování nožiček a zad je plynulé, do úplného lehu.
Kola má velká, gelová, odolná, s možností aretací předních koleček. Má prostorný koš, teleskopickou rukojeť a má stříšku s UV filtrem 50+, což je pecka.

A posledním tipem je kočárek BabyStyle Oyster 3. Má lehkou konstrukci, je dobře ovladatelný, ma teleskopickou rukojeť, takže je vhodná jak pro menší maminky, tak pro větší tatínky. 😉 Sezení proti směru jízdy i po směru a úplný leh je samozřejmostí. Má velmi kvalitní kola vhodná do terénu a je velmi kompaktní po složení, takže při převozu autem nebudete mít problém. Celková manipulace je velmi příjemná, je ovladatelný i jednou rukou.

Kdybyste se ještě chtěla na něco doptat, tak jsem tady pro Vás. 😉

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz