Mám pro čtyřměsíční dítě pořídit ještě hluboký kočárek, nebo stačí už jen sportovní?

Zodpovězené
9. bře 2022

Ahoj,

syn má 4 měsíce (otáčí se na bříško, pokouší se plazit), tedy je dost pohybově aktivní. Máme Stokke Scoot V3, ovšem s fusakem se tam vejde jen tak tak, plus se mu tam nelíbí, neboť nehoupe. Kočárek není odpružený, a tak nechodíme ani ven. Každá povinná jízda je s pláčem.

Přemýšlím, že ho prodám.

Mám jít ještě do nějakého bazarového hlubokého kočárku, nebo se mám dívat už po sportovním kočárku?

Existuje nějaký sportovní kočárek, který je opravdu odpružený (houpe), ne jen ty z dvou/tříkombonace?

Děkuji

Ahoj,

já si myslím, že kupovat hlubokou korbu je už zbytečné, protože dítě je dostatečně zpevněné a brzy by se přitahovalo do sedu ze zvědavosti 🙂. Zaměřila bych se na sportovní kočárky, které mají možnost úplného lehu. Nic nepokazíš ani novorozeneckou či jinou vložkou a fusakem, díky kterým bude mít dostatečné pohodlí.

Koukni na Britax Strider M, kromě úplného lehu a polohování nohou, nabízí i centrální odpružení, které tlumí nárazy v terénu a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. Dále u něj najdeš 10kg hmotnost, obousměrnou sedačku, nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg.

To samé je model Britax Smile III, který je o něco těžší (13 kg), ale má větší nafukovací kola, se kterými bez problémů projedeš i těžší terén.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie