Měkce odpružený sportovní kočár na vesnici k houpáku Roan Emma, skladný vcelku a ideálně otočný

Zodpovězené
13. led 2021

Ahoj Eli,

Opět se na Tebe obracím s prosbou o pomoc při výběru kočárku. Čekám druhé mimčo na přelomu května/června. Po první mám dvojkombinaci Roan Emmu. Vynikající kočár, projel všechno od kamenitých, blátivých cest, pole, sněhové závěje, snadné ovládání díky měkkému odpružení (houpák). Ani sporťák mi nijak nevadil, jen to skládání do auta. Ten si určo nechám na domácí ježdění.

Jako druhý sporťák máme Versatrax. Kupovali jsme s ohledem na skládání do auta. Je fajn, ale jsem asi moc zhýčkaná měkkostí Roanu. S Versatraxem se mi špatně jede. Přijde mi moc tvrdý, hrkačka. Projede tedy vše, polňačky, lesní cesty, trávy, ale nadřu se dost. Jsem malá (163 cm) a když najíždím na obrubník, musím se celá naklonit na kočár, abych ho zvedla. Nevyhovuje mi vysouvací rukojeť, kdyby byla na kloubu jako u Roanu, páka by byla lepší a nemusela bych vynaložit tolik síly. Také mě štve ucpávání prostoru mezi předními koly a blatníky blátem, pořád to šťourat klackem🤦. Naopak mi nevadí kratší stříška, dcera v něm spala asi 5x. Je skvělé, že má obrovský košík, dá se složit jednou rukou jako celek po obou směrech jízdy, polohování nožiček, dcera i když nespí, chce mít nohy nahoře. Pokud se polohování dá řešit jinak, není to priorita.

Máš pro mě nějaký tip jako náhradu za Versatrax? Potřebuju pohodlnou jízdu v terénu, když nebude otočné sedadlo, asi to možná zvládnu, i když dcera (2 roky) chtěla jezdit ke mně čelem ještě v roce a půl a teď občas, když jedem kočárem, chce otočit na mě (je hodně kontaktní a pořád si povídá). Ideálně, aby se skládal jako jeden celek. Cenově omezená nejsem, ale preferuju spíš něco z bazaru, už se mi nechce investovat do třetího nového kočáru.

Omlouvám se za dlouhý dotaz a předem moc děkuji za odpověď🙂.

Ahoj!

Po Roan Emma a jeho odpružení, terénnosti, fakt nečekej nic ani jen trošinku porovnatelného, jestli to má být skladnější, a ještě i otočné, a ještě i pohodlné do terénu. To je téměr nesplnitelné, vždy to bude hooodně o kompromisech, a samotná terénnost a skladnost samy o sobě jsou hodně neskloubitelné...

Roan Emma

Pravdu říci, kočár, co máš, je OK, právě s tím “ohledem na skládání do auta”. Z modelů s otočnými koly totiž s lepším odpružením a zároveň otočným sedadlem, se kterým se kočár bude i skládat, mě napadá asi jenom Britax Go Big, ktrerý Ti i doporučím, ALE počítej s menšíma předníma kolama, než co má tvoje Emma, plus s vyšší váhou i ne tak úplně minimální skladností, prostě takové jsou ty lepší terénní a odpružené kočárky… Ale bude menší, než Roan, tak možná stojí za zvážení, i když je to větší kočárek. Zvedání, ovládání je fakt jednou rukou, mají to fakt vychytané.

Britax Go Big

Pak bych hodně doporučila jedině něco neotočného - Baby Jogger City Elite kupř. Ti vydrží i terén, i prostorově, i se super ovládá. I když nemá polohování rukojeti, je zahnutá a těžiště je dobré.

Baby Jogger City Elite

Mimo něj možná zvaž něco jako Casualplay LOOPi All road (je terénní hlavně díky velkým nafukovacím kolům plus možnosti tříkolové neotočné nápravy Casualplay LOOPi Running)

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

nebo bazarového Britax B-Motion 3 Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.