Měli bychom se při koupi kočárku vyhnout zdvojeným kolečkám?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

právě přemýšlím nad výběrem lehkého cestovního kočárku. Všimla jsem si, že u některých (zejména starších golfových) modelů jsou kolečka dvojitá a u novějších se už od toho upouští.

Je to rozdíl, který by si při nákupu kočárku zohledňovala?

Už u dvou kočárků, které jsem v minulosti používala, se mi stalo, že byl s takovými kolečky problém. Na jednom se rozhrkaly (starší model Maclaren Triumph) a na druhém se kolečko vykývalo do nepoužitelnosti (Cosatto Giggle 2).

Měla jsem jen smůlu?

Měla bych se dvouřadým kolečkům vyhnout?

Děkuji

Ahoj,

dvouřadá kolečka jsou stabilnější, ale náchylnější k opotřebení (většinou jsou pěnová nebo umělohmotná - plastová) a potřebují pravidelnou údržbu. Také vzhledem k materiálu, ze kterého jsou vyrobeny plus typ použitého odpružení, jsou určeny spíše do na rovný povrch. Nedávno jsme vydali krátký podrobný článek, který Ti sem připnu pro inspiraci.

Toto jsou důvody, pro které výrobci upouštějí od umělohmotných a dvouřadých kol a nahrazují je jedním kolečkem z odolnějšího materiálu.

Tvůj Cosatto Giggle 2 byl kočárek, který měl pouze nižší 15kg nosnost. Po jejím překročení měla pěnová kola tendenci vykývání. A hlavně jeho konstrukce byla netypicky řešená a kočárek byl vhodný pro čistě rovnější (asfaltový) terén města.

Maclaren Triumph byl na tom s terénem velmi podobně jako Giggle 2. Pro svá malá odpružená kolečka se hodil na méně náročné procházky městem.

Možná to nebylo ani tak o kolečkách, ale spíše o nesprávném typu kočárku vhodném právě pro Tebe a Tvé potřeby.

Jsou však modely kočárků, které mají kvalitní a dobře sladěná dvouřadá kolečka spolu s odpružením a zároveň i s designem konstrukce. Takovým modelem je například Nuna Pepp Next. Je to převážně městský typ kočárku, který však zvládá občasný nerovný terén na výletech a vesnici. Mám ho osobně odzkoušený a nejen, že je prostorný, zároveň je také velmi skladný.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka