Noordi Fjordi versus X-Lander X-Move. Který z nich je lepší?

Zodpovězené
10. srp 2022

Dobrý den,

poradíte mi prosím, který kočárek pořídit? Rozhoduji se mezi Noordi Fjordi, nebo X-Lander X-Move.

Děkuji

Ahoj,

vybrala sis váhově těžší kočárky, které mají navíc nosnost sedáku pouhých 15 kg, děti z nich brzy vyrostou.

Myslím, že si myslela spíše novější Noordi Fjordi II. Maminkami bohužel není dobře hodnocen, stěžují si na vyšší váhu podvozku, a s tím spojenou horší manipulaci. A co je nejhorší, tak si stěžují i ​​na slabší kvalitu konstrukce. Skládání také není jednoduché. Model je vhodný pro výškově rozdílné rodiče, a to díky výšce rodičovské rukojeti v rozmezí od 70 do 110 cm.

Oproti němu X-Lander X-Move je ještě o 2 kg těžší. Ovládání takového kočárku není jednoduché, a už vůbec ne jednoruční. Jedním důležitým mínusem za mě je zhoršená dostupnost náhradních dílů, už co se samotných nafukovacích pneumatik týče. Plusem je, že je to kočárek, který Tě nezklame ani v náročnějším prostředí. Proto má i tak těžkou konstrukci. Pokud však pravidelně nechodíš do takového lesního nebo polního terénu, tak hledej raději něco lehčího. Model je vhodný pro nižší rodiče, a to díky výšce rodičovské rukojeti v rozmezí od 93 do 102 cm.

Doporučuji Ti prohlédnout si lehčí kočárky, které jsou zároveň i kompaktnější po složení a zároveň manipulace s nimi bude snazší.

Například takový Tutis Uno3+ je skvělým řešením do města , ale také na vesnici. Má vynikající jízdní vlastnosti. Jeho design je zajímavý s čistými liniemi. Navíc ho zakoupíš v pěkných krémových barvách. Patří k lehčím modelům s nosností sedáku až 22 kg. Jeho nafukovací pneumatiky plněné gelem nepropíchneš. Dvojité odpružení všech čtyř kol nabízí také možnost houpání.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka