Noordi Fjordi versus X-Lander X-Move. Který z nich je lepší?

Zodpovězené
10. srp 2022

Dobrý den,

poradíte mi prosím, který kočárek pořídit? Rozhoduji se mezi Noordi Fjordi, nebo X-Lander X-Move.

Děkuji

Ahoj,

vybrala sis váhově těžší kočárky, které mají navíc nosnost sedáku pouhých 15 kg, děti z nich brzy vyrostou.

Myslím, že si myslela spíše novější Noordi Fjordi II. Maminkami bohužel není dobře hodnocen, stěžují si na vyšší váhu podvozku, a s tím spojenou horší manipulaci. A co je nejhorší, tak si stěžují i ​​na slabší kvalitu konstrukce. Skládání také není jednoduché. Model je vhodný pro výškově rozdílné rodiče, a to díky výšce rodičovské rukojeti v rozmezí od 70 do 110 cm.

Oproti němu X-Lander X-Move je ještě o 2 kg těžší. Ovládání takového kočárku není jednoduché, a už vůbec ne jednoruční. Jedním důležitým mínusem za mě je zhoršená dostupnost náhradních dílů, už co se samotných nafukovacích pneumatik týče. Plusem je, že je to kočárek, který Tě nezklame ani v náročnějším prostředí. Proto má i tak těžkou konstrukci. Pokud však pravidelně nechodíš do takového lesního nebo polního terénu, tak hledej raději něco lehčího. Model je vhodný pro nižší rodiče, a to díky výšce rodičovské rukojeti v rozmezí od 93 do 102 cm.

  17 zkušeností

Doporučuji Ti prohlédnout si lehčí kočárky, které jsou zároveň i kompaktnější po složení a zároveň manipulace s nimi bude snazší.

Například takový Tutis Uno3+ je skvělým řešením do města , ale také na vesnici. Má vynikající jízdní vlastnosti. Jeho design je zajímavý s čistými liniemi. Navíc ho zakoupíš v pěkných krémových barvách. Patří k lehčím modelům s nosností sedáku až 22 kg. Jeho nafukovací pneumatiky plněné gelem nepropíchneš. Dvojité odpružení všech čtyř kol nabízí také možnost houpání.

  1 zkušenost

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka