Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odpružený, otočný, dobře ovladatelný sportovní kočárek s dostatkem prostoru a ne těžký. Jaký?

Zodpovězené
KočárkyKočárky StokkeSportovní kočárkyVýběr kočárkuKojenec (2 měsíce až 1 rok)7. měsíc vývoje dítětePéče o kojencePsychomotorický vývoj
17. črc 2020

Zdravím,

už několik týdnů hledám sporťák pro svoji 7měsíční dceru. Momentálně máme dvojkombinaci Moon Nuova 2019 a je to hrůza a děs. Kočárek je opravdu hodně tvrdý, neodpružený, špatně se ovládá, kolečka hrkají, absolutně nezvládá jakékoliv nerovnosti (kočičí hlavy, štěrk, trávu v parku apod.). Dcera je v něm nespokojená, z toho věčného natřásání nedokáže usnout.

Nový sporťák by tak měl všechno výše uvedené hravě zvládnout. Měl by být prostornější (dcera má v 7 měsících něco kolem 9 kg a cca 72 cm), otočný po i proti směru jízdy, alespoň trochu odpružený, dobře ovladatelný, ideálně jednou rukou, ne příliš těžký.

Líbí se mi například Mutsy Nio, i když je jen pár eshopů, kde ho ještě nabízí. Pak taky Easywalker Harvey2 all terrain... u něj se trochu bojím, že se do něj dcera za pár měsíců nevejde, přijde mi celkem úzký.

Ten stejný problém vidím u Britax Smile III. Ten má navíc i všité přezky do polstrování.

Zvažovala jsem taky Joie Versatrax, ale tam mě zase odrazujou kolečka, na diskuzní skupině na fb jsem se dočetla, že prý často hrkají. To samé Stokke Beat, prý často vrže.

Mohla bys mi prosím poradit, který z výše uvedených, ale i úplně jiný kočár, bys mi doporučila? 🙂

Děkuju moc!

Ahoj!

Začnu s tím Joie Versatrax a chřestěním. Je to dáno zejména vůlí v předních kolečkách, kde SK maminky běžně vkládají těsnicí gumičku, což je zpevní a udělá to, že budou ticho. Také - tento kočárek má mírnou vůli v rukojeti, což je na typ polohování a i jeho váhu absolutně normální věc. Mimo toho je to i na nerovnosti, ve své cenové kategorii velmi šikovný a schopný, a k tomu prostorný a pohodlný pro dítě. Ale pokud chceš něco opravdu tiché a pohodlné, asi se pohneme dál.

Mutsy Nio je jednoznačně dobrá volba, co se jízdy týká. Odpružený je relativně měkce, i když kola jsou pěnová - každopádně mohli byste být spokojeni, myslím si. Opravdu se velmi příjemně ovládá. Ložná plocha by mohla být zejména u nožiček delší, ale já jsem do něj dala i tříletého ok.

Easywalker Harvey2, i když se zdá sedadlo menší, bude ok také. Já ho akorát stále mám doma a tři a čtvrtletý syn, který je fakt velký, se do něj ještě vejde, i když už je to ltt. Takže já bych ho nezatracovala - je podle mě do min. 2 a půl, trochu let absolutně ok.

Britax Smile 3 je na tom podobně, jako Harvey - je ok prostorově (na otočný model). Otočné sporťáky budou obecněji užší a celkově méně prostorné jako neotočné modely, takže s tím trochu třeba počítat... i když zde trochu více doporučím Britax Go Big, což je také větší kočárek, a také prostornější - a to nádherné odpružení ... jízdně opravdu topka.

A ještě doporučím kočárky značky Emmaljunga.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.