Petite&Mars Street, Britax B-Motion 4 versus Valco Baby Snap 4. Který vydrží do 3 let?

Zodpovězené
5. črc 2023

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně výběru sportovního kočárku pro 15měsíčního syna, který váží 12 kg. Je dost dlouhý a rád se vozí. Proto hledám takový sporťák, který mu vydrží do 3 let.

Mé podmínky:

  • dlouhá stříška,
  • dostatečný prostor k sezení,
  • dobré odpružení kol (aby nehrkali),
  • nosnost do 22 kg,
  • skladný.

Oslovili mě kočárky Petite&Mars Street, Britax B-Motion 4 a Valco Baby Snap 4.

Jaký je Tvůj názor na mnou vybrané kočárky?

Děkuji

Ahoj,

Valco Baby Snap 4 je populární a cenově dostupný sportovní kočárek, který nemá žádné odpružení. Dá se zakoupit i ve verzi Sport s nafukovacími koly, díky kterým si lépe poradí s nerovnými cestami na vesnici nebo lehčím terénem. Sportovní sezení lze napolohovat do téměř úplného rovného lehu a díky 48 cm vysoké zádové opěrce vydrží až do konce kočárkovacího období. Fixní rukojeť ve výšce 103 cm bez možnosti polohování je vhodná spíše pro nižší a středně vysoké rodiče.

Britax B-Motion 4 Plus je bazarový model, který je určený na nerovnější povrchy. Polohovatelná rukojeť nastavitelná ve výšce od 84 do 112 cm je vhodná pro různě vysoké rodiče. Prostorné sezení se 100 cm ložnou plochou je vhodné od narození až do konce kočárkovacího období. Jeho předchůdce Britax B-Motion 4 je také prostorný a vhodný i do zhoršeného terénu.

Asi jsi myslela spíše model Petite&Mars Street+ ze kterého později vyšel model [[/kocarkopedie/petitemars-street-plus-air/|Petite&Mars Street+ Air] ]. Ten se od něj liší velkými nafukovacími koly a koženkou na rukojeti a dětském madle. Také ho zakoupíš i ve verzi Petite&Mars Street+ RWS s bezúdržbovými gumovými koly. Tento model je vhodný také pro větší dítě, díky 48 cm vysoké zádové opěrce, která má funkci běžného sedu s malým sklonem. Má výškově nastavitelnou rukojeť od 96 do 108 cm, která zaručuje pohodlné ovládání i vyšším rodičům. Kola s odpružením zaručují dobrou ovladatelnost i na nerovném povrchu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka