Pohodlný sporťák pro nižší, s dlouhou stříškou+větším košíkem. Oyster Zero/Nuna Tavo/Cybex Balios S?

Zodpovězené
23. zář 2019

Milá Eli,

můžete mi poradit? Vybírám sporťák pro 10m. dceru. Bydlíme na vesnici, jezdíváme často vlakem a autem do města. Já i manžel jsme spíš menší postavy (do 170 cm). Momentálně dcera jezdí ve sporťáku z trojkombinace a jediné, co mi na něm vyhovuje, že dcera sedí čelem ke mně. Jinak malý košík, skládání do auta - hrůza.

Z obří nabídky se mi líbí Oyster Zero, Nuna Tavo a Cybex Balios S. Žádný jsem neviděla ve skutečnosti a neznám nikoho, kdo by měl některý z těchto kočárků.

Na 1. místě je pohodlí dcery, takže aby mohla pěkně ležet i sedět a stříška byla velká jak proti sluníčku, tak proti větru. A pro mě větší košík.

Ještě jsem přemýšlela i nad skládáním...Je v pohodě a nešpiní se kočár skládáním ven? To se mi moc nelíbí, ale není to nejdůležitější.

Ještě mě napadlo...Nevíte o dobrém kočárku, kde by se přehazovala rukojeť a ne sedadlo kvůli sluníčku?

Děkuji za Vaši odpověď a přeji krásný víkend.

Lenka

Ahoj!

Začnu od Tvého výběru. Píšeš, že na tom Tvém se Ti líbí jen otáčení sedadla - a akorát v těch, co zmiňuješ, je většina spíše neotočná. Oba z nich - Oyster Zero i Nuna Tavo - mohu doporučit - jsou to pohodlné, příjemně odpružené kočárky s dobrými jízdními vlastnostmi. Oyster vyniká extra širokým, prostorným sedákem, obrovskou stříškou a kompaktnějším, skoro vteřinovým skládáním. Sama jsem ho měla a nijak speciálně se mi kvůli skládání sedáku ven nešpinil, skutečně je to spíše fáma. Jedině, že byste měli více špíny v kufru, možná... Nuna zase vyhrává možná trochu menším (kratším i v nožní části), ale krásně polstrovaným, pohodlným sedákem vhodným opravdu i pro malinké děti, plus tedy stříška je chráněna Dream Drape clonou (takže veliká). Po složení je ale o něco větší, plus tedy je i těžší. Pokud jste oba spíše menší, velikost sedadla bych tolik nezohledňovala - raději se řiď Tvým pocitem (který se Ti pozdává víc) - protože oba jsou, za mě, vhodnou volbou.

Babystyle Oyster Zero

Nuna Tavo

Co se otočného Cybex Balios S týče, určitě je pro nižší rodiče vhodný. Je šikovně udělaný, delší zádová opěrka, skvělá stříška - i když tedy, trošku užší sedadlo (je to dáno otočností, a určitě srovnatelné i se sportovním kočárkem, co máte z kombinace vy - jen na představu, a aby ses ho nebála). Pokud je otáčení sedací části podstatnou prioritou, myslím si, že Cybex ve výběru dost vede.

Cybex Balios S

No a ještě k přehazovací rukojeti - má ji aktuálně jen málo kočárků... nejznámějším by byl Bugaboo Cameleon, ale najdeš ji například i u levnějších Quatro Monza, Joie Mirus (ten ale asi už jen na bazaru) ...

Bugaboo Cameleon 3

Quatro Monza

Joie Mirus

Sama musím říct že tuto funkci absolutně nedoporučuji, a myslím si taky, že proto hodně zmizely: přehození totiž změní těžiště kočárku. Ten se pak ovládá velmi těžko, je to spíše otrava než výhoda , plus ta neotočná kola vepředu... Takže potom raději opravdu kočárek se sedátkem otočným - a ne tou pohyblivou rukojetí, co taky dělá konstrukci méně bytelnou. Bugaboo by i šel, ale - je to kočárek se sedátkem korýtkovým, plus i dražší (bazar by zase jednou mohl být odpovědí).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.