Poradíš lehký a dobře ovladatelný kočárek pro březnové miminko?

Zodpovězené
19. zář 2023

Ahoj,

hledám kočárek pro březnové miminko. U prvního miminka jsme měli Noordi Fjordi II a zklamal mě. Miminko rostlo, kočárek byl těžký a neskladný, nedal se dobře ovládat.

Hledám kombinovaný kočárek pro březnové miminko. Mé požadavky:

  • ideálně lehký, resp. nepříliš těžký (max. 10 - 11 kg, pokud takový nebude, tak i 12 kg),
  • dobře manipulovatelný ve městě (při prvním miminku jsem ztratila iluze o neuvěřitelných vycházkách do přírody, máme na to i nosič a Thule cyklovozík),
  • ideální teleskopická rukojeť,
  • aby něco vydržel,
  • na ceně nezáleží, hledám spíše kvalitu.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Noordi Fjordi je oblíbený kombinovaný kočárek pro rodiče, kteří se pohybují po nerovných cestách vesnice. I přes vyšší váhu (13,7 kg) se s ním poměrně dobře obouručně manipuluje.

Pokud Ti vadila 13,7 kg váha prvního kočárku, a s přibývající váhou se Ti s ním stále hůře manipulovalo, tak bych spíše doporučila lehký a skladný městský kočárek. Předpokládám, že jsi vyšší postavy, protože Fjordi patří ke kočárkům určeným pro vyšší rodiče.

Populární kočárky značek Joolz a Bugaboo tentokrát vynechám, protože jsou to buď těžší kočárky - 12kg a více, nebo jsou určeny pro středně vysoké rodiče.

Od značky Cybex určitě zmíním Cybex Priam 4, který je výborným městským kočárkem.

Zmíním i letošní, vylepšený Cybex Balios S Lux. Je to kočárek určený pro rodiče, kteří se pohybují i ​​po nerovnějších cestách vesnice. Zaujme výbornou manipulovatelností, která mu umožňuje ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Je to kočárek, který má obě nástavby položené na konstrukci ve střední výšce. Pokud jsi skutečně vyšší postavy (nad 170 cm), tak Ti jejich položení nemusí vyhovovat z hlediska hlubšího předklonu k dítěti.

Ostatní kočárky, jako jsou Kinderkraft Nea a Zopa Move Cross 2 Ti připínám v mé nedávné odpovědi:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka