Proč mají kočárky přední kola blízko u sebe?

Zodpovězené
28. pro 2022

Ahoj,

proč mají teď všechny kočárky přední kola blízko u sebe? Jakou to má výhodu?

Hledám kočárek se 4 nafukovacími koly, stejně daleko od sebe a aby byl do terénu - les, sníh, kameny.
Dále by to měla být dvojkombinace - pro vysoké rodiče, pro dlouhé dítě, aby vydržel od narození až do doby, kdy bude samostatně chodit, s taškou na přenášení, s fusakem, s přehazovatelnou rukojetí a pružinami na houpání.

Měli jsme Akjax, ten byl celkem v pohodě.

Děkuji

Ahoj,

rozdíl v šířce umístění kol na přední a zadní ose nápravy zajišťuje lepší konstrukční stabilitu kočárku a zároveň má kočárek lepší jízdní vlastnosti v podobě rychlé změny směru. Výhodné to je hlavně při pohybu v obchodních centrech, kde je potřeba neustálé zatáčení a změna směru mezi regály.

Stejný průměr přední a zadní nápravy mají kočárky takzvané kategorie retro. Najdeš u nich možnost houpání a přehazovací rukojeť, která se už také u jiných kočárků nepoužívá, protože se rychle kazila.

Nejsem si však jistá, jestli je toto Tvá představa kočárku.

Prohlédni si kočárky Kunert Romantic, Kajtex Tramonto nebo Firkon Vesta Swing. Jsou určeny pro vysoké rodiče, ale s menší 15kg nosností sportovního sedadla.Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka