Riko Brano a Kunert Mila. Jaký máte názor na kombinované kočárky (líbí se mi tvar a barvy)?

Zodpovězené
28. črc 2020

Dobrý den,

prosím o názor na tyto kočárky. Líbí se mi tvarově a výběrem barev.

Děkuji

Ahoj!

Vidím, že máš typovou a tvarovou preferenci, ale asi Tě, pokud mám tedy být upřímná, nepotěším. Nejedná se kočárky, co bych si vybrala a chtěla za ně platit peníze - bohužel jsou levné a ne dobře udělané. Jako, čistě vanička ještě tak ok, ale ani tam to není nic extra (běžně se láme nebo nefunguje polohování opěrky ve vaničce, které je vyrobeno z levného plastu, plus kvalita matrace také nic extra - ale aspoň prostorné jsou ty vaničky), ALE kočárky jsou to levně udělané, těžké (Riko Brano se sportovní částí skoro 16 kg !!) a s fakt fakt fakt slabými sporťáky. Znám maminku, co do modelu Brano sotva dala do sportovní části dcerku v zimě, a to měla šest měsíců (a Kunert Mila je na tom prostorově a provedením sportovní části obdobně)! I polohování opěrky je neprakticky udělané a oba kočárky se sportovní částí jsou mohutné, přitom však ne prostorné, a špatně se ovládají a mají horší těžiště, nemluvě o absolutně nekvalitních autosedačkách a k tomu fakt neskladných konstrukcích, které se na nakládání hodí jen pro silné rodiče a opravdu velké kufry auta. Za mě ani jeden ne, nejsou to kvalitní kočárky. Že se Ti tvarově líbí chápu, ale při kočárkování je kvalita, pohodlí jízdy a hlavně pohodlí pro děťátko mnohem důležitější - vždyť je to věc, kterou budeš používat denno denně, i vícekrát za den.

Riko Brano

Kunert Mila

Pokud bych měla navrhnout podobný - robustnější, oválný typ kombinovaného kočárku polské produkce, já bych se dívala na značku Bebetto - prostě mají lepší sporťáky i celkové provedení, barev je tam dost a váhově se pohybují okolo 13-14 kg (takový ano, jsou větší, těžší a neskladnější, ale ne tak extrémně)...
Konkrétně dostupnější a zároveň barevnější jsou např. modely Bebetto Nitello nebo konstrukcí nižší Bebetto Luca.

Bebetto Nitello

Bebetto Luca 2018

Od značky Riko bych jedině některý z těch novějších modelů, což jsou už trošku lépe udělané (ale stále nečekej zázraky) - něco jako Riko Side...

Riko Side

nebo potom možná značky Bexa - ale tam bych si vždy před rozhodnutím pro konkrétní model zkontrolovala váhu, zda není extrémní - nebo vybrala jen čistě hluboký kočárek (https://www.kocarky-atd.cz/kocarky-atd-/eshop/1...) a potom sporťák vybírala jiný, lepší a praktičtější. Také poradím opravdu raději - i bazarovou - lepší autosedačku, než ty z polských kombinací - chrání přece život tvého děťátka.

Klidně ještě piš, jestli něco vybereš a nevíš kudy kam - ráda poradím, ale řeknu pravdu, když to není vhodná volba. Já bych to tak chtěla slyšet - je to lepší, než pak litovat minutou sumu a zjistit, že ta sportovní část, co se má využívat nejdýl, stojí za houby.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.