Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sporťák do terénu do 5tis. Kč (klidně i z bazaru), co zvládne les a polňačku + nějaké bytelné golfky

Zodpovězené
3. lis 2020

Dobrý den,

měla bych prosbu, jsem trochu bezradná. Máme 10měsíční holčičku, se kterou teď drandíme ve sportovním kočárku z dvojkombinace Junama Impulse Colors s gelovými koly. Kočárek jsme po přečtení mnoha diskuzí maminek, recenzí a popisu výrobce kupovali jako outdoorový a do terénu. Nevím teda, na jakém terénu ostatní maminky a jiní uživatelé jezdí, ale my stěží zvládneme procházku v lese nebo na štěrku (stačí pár kořínků a malá naskakuje jak blázen). Pořídili jsme i nafukovací kola, ale to nic nevyřešilo.

Má prosba/otázka je - chtěla bych pořídit raději nějaký sporťák, který nebude moc drahý - cca 5 000 Kč (klidně i bazárkový), který zvládne lépe cestu lesem, polňačkou, atd. Prostě ne vyloženě nějaký šílený terén (kořenové lesní cesty, hory, atd...), ale taky, aby nebyl pouze do města. Koukali jsme na nějaké modely Joie či Petite&Mars. Ideálně by se mi líbilo, kdyby u kočárku byla možnost postavit korbičku po směru i proti směru jízdy.
A jestli můžu poprosit, ještě nějaký tip na obyčejné skladné golfky na výlety do města, ale nějaké bytelnější.

Moc moc děkuju!! A mějte se hezky🙂.

Ahoj!

Začala bych tím, že při otočném modelu to bude trochu problém s cenou. Pokud opravdu otočný, co Ti i trochu vydrží, podívala bych se v první řadě na bazarový Baby Jogger City Versa GT. Nemá žádné brutální houpavé odpružení, ale terén zvládá relativně dobře a nárazy pěkně tlumí, a jako jeden z mála otočných modelů je i opravdu prostorný.

Kromě něj, pokud je odpružení to, co Tě zajímá, poradím i bazarový Britax Go Next nebo Britax Go Big, ale musíš trochu pohledat, zda za nějakou rozumnou cenu tento model bazarově vůbec seženeš... A poslední zmíním Emmaljunga kočárky, které také, jako jedny z mála otočných terénnejších modelů, mají i delší ložnou plochu. Posledním otočným na zvážení by mohl být outletový TFKhttps://www.kiido.cz/B-40728-WC1-00155839/

Jinak se moc otočný model nevyplatí. Z váhového, prostorového i praktického dlouhodobějšího hlediska bych jiné než tyto lepší modely vůbec nezvažovala, nepomůžeš si slabšími. Z neotočných modelů bych vybírala spíše, jelikož Ti spíše vydrží až do konce kočárkování. Plus, lépe se manévrují i ​​snášejí otřesy, tedy zejména ty tříkolové. Bazarový Baby Jogger City Elite, některý z modelů od značky TFK, případně cosi jako Bumbleride Indie jsou přesně modely, což se vyplatí i z bazaru a vydrží jak terén, tak i rostoucí děťátko.

Ty levnější, a zejména tak málo odpružené, jak jmenuješ v rychlém výběru, se bojím, že Ti v tom, co Ti vadí, až tak nepomohou. Co to projdou, ale budeš otřesy dost cítit - jsou spíše městské a tvrdší.

A co se týče odolných golfek, za mě TFK Dot, Baby Jogger City Mini Zip, případně Cybex Eezy S +.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.