Sportovní kočárek a kojenec. Můžu do něj dát 3měsíční dítě bez vložné tašky?

Zodpovězené
7. kvě 2021

Dobrý den,

mám 3měsíční dceru a hodně neskladný kočárek s korbičkou. Když jedeme na delší cestu a potřebujeme vzít hodně věcí, nemáme šanci ho nacpat do našeho velkého auta.

Sportovní kočárek bych chtěla Joie Mytrax a s koupí jsem počítala nejdříve na podzim.

Můj dotaz zní - Můžu dát takhle malé dítě do sportovního kočárku bez vložné tašky?

Běžně chci využívat korbičku, ale na cestování bych ji chtěla dát do sporťáku (kvůli jeho skladnosti do auta). Uvažuji o koupi podložky s paměťovou pěnou od CuddleCo. Dcera by byla samozřejmě v úplném lehu, na podložce, a to pouze občas.

Je to pro takto malé dítě vhodné, nebo se mám podívat po jiném kočárku s korbičkou / vložné tašce, kterou budeme využívat hodně málo?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Tohle je dost ošemetné a velmi diskutované téma. V České republice se obecně velmi řeší, jestli jsou jídla bio nebo ne, jestli jsou nosítka ergonomická nebo ne a tak dále a každý, kdo jen trochu vybočuje z řady, je automaticky "hejtován".

Z toho obecného pohledu se takhle malé miminko do sportovního kočárku rozhodně nedoporučuje, ne-li se přímo zakazuje ho tam dávat. I přes argumenty, že ho budete mít v úplném lehu, potažmo na speciální matraci atd. Na druhou stranu například v Anglii je tohle naprosto běžná věc - sama mám sestru v Anglii a ta první dceru vozila ve sportovním kočárku (přesněji v golfkách 😄) od narození. Tam je to tedy zcela běžné a vůbec nikdo se nad tím nepozastavuje. Jako alternativu pro úsporu místa tam také často volí vajíčko nacvaknuté na podvozek, což se u nás tedy taky vyloženě nedoporučuje na delší trasy pro miminko, ale je to asi vhodnější varianta než samotný sporťák.

Za sebe musím říct, že bych takhle malé miminko do sportovního kočárku nedala. I přes matraci či jiné polstrování v rámci úplného lehu bych neměla pocit stoprocentní stability a bezpečí.

Být Vámi, tak se podívám na nějaký levný bazarový lehčí a skladný sporťák a koupím vložnou tašku. Považuji to za nejrozumnější kompromis.

Kdybyste se chtěla ještě na něco doptat, napište. 🙂

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz